Koupit předplatné

43-6-6. Slavia po evropských pohárech válcuje ligu, ukazuje pětiletá bilance

12. září 2022
Sdílejte:
Sázkaři bývají na zápasy po evropských pohárech opatrní. Čeká se, že by v lize týmům mohla dojít energie. Slavia ale ničím podobným netrpí. Od sezony 2018/19 získala z ligových zápasů, které následovaly po zápasech v Evropě 82 % možných bodů. Je to lepší bilance, než má sama v dalších ligových zápasech i než má Plzeň.
Ve středu všeho je pan 8+2. Taková je bilance Stanislava Tecla v osmi ligových zápasech této sezony.Foto: Vlastimil Vacek/Právo/Profimedia

Po posledních třech zápasech v Evropské konferenční lizeSlavia bilanci tří výher se skóre 17:1. Po Pardubicích (7:0) a Brnu (4:0), to včera schytaly i České Budějovice (6:1). Do dvou ze třech těchto případů sešívaní navíc vstupovali po těžké kritice za své výkony v Čenstochové a Sivasu. Současná Slavia je ale odolná a z Evropy do ligy umí dlouhodobě efektivně přepínat.

Ukazuje to bilance z posledních pěti sezon pod koučem Jindřichem Trpišovským. Slavia v nich podle výpočtů Football Clubu získala v ligových zápasech následujících hned po evropských vystoupeních 82 % bodů. Bilanci v nich má 43 výher, 6 remíz a 6 porážek, což dělá 135 získaných bodů ze 165 možných.

V zápasech následujících po pohárových utkáních má Slavia dokonce o trochu lepší bilanci, než ve všech dalších, ze kterých získala 78 % možných bodů.

Pozitivní bilanci má Slavia i v zápasech, které sehrála hned po evropském poháru s největšími českými konkurenty. Z těchto zápasů s Plzní a Spartou má bilanci 4 výhry, 1 remíza a 1 prohra. Na Spartu připadá bilance 3-1-1 a na Plzeň 1-0-1.

Související články

Sparta proti Plzni. Střet, který umí obrátit ligu naruby

Plzeň jede nad plán a tak má liga znovu v čele top trojku. Viktoria teď přijíždí do Prahy potvrdit pověst vyzyvatele. Před rokem to byla naopak Sparta, kdo ji sestřelil z trůnu.

Česká liga

Že já jsem se snažil! Když hráč zápasu dostane kari s rýží

Dobrý výkon na hřišti by měl být náležitě oceněn. Někdy to ale může končit rozpaky. Projděte si bizarní ceny pro hráče zápasu, které nám padly do oka.

Přímák

Dvanáctý hráč i první soudce. Ultras Marseille vládnou na tribunách i v kancelářích

Jen málo velkých klubů pojmenovalo tribunu po někom z fanoušků. Olympique Marseille je jedním z nich. Tým z jihu Francie je se svými příznivci spojen tak těsně, že ho jejich nálady ovlivňují stejně jako dění na samotném hřišti. Tak jako nedávno, kdy jedna schůzka ultras a vedení OM změnila celou sezonu.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.