Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Že já jsem se snažil! Když hráč zápasu dostane kari s rýží

29. září 2023
Sdílejte:
Dobrý výkon na hřišti by měl být náležitě oceněn. Někdy to ale může končit rozpaky. Projděte si bizarní ceny pro hráče zápasu, které nám padly do oka.
Jako vážně?Foto: Profimedia

Crash Bandicoot

Said Benrahma si ještě v dresu Brentfordu v zápase Carabao Cupu vysloužil parádní odměnu - videohru Crash Bandicoot 4. Jen doufejme, že měl Playstation a ne Xbox.


Kari s rýží

Po výkonu je potřeba se pořádně najíst, to vědí i v Carlisle United, kde v roce 2021 objednali nejlepšímu hráči zápasu vyhlášené kuřecí korma z místní indické restaurace. Tak je to správně, měli bychom podporovat lokální podniky!


Živá slepice

V tomto případě se nejedná o plnohodnotnou cenu za hráče utkání, ale spíš projev uznání místních fanoušků. V Malawi je totiž zvykem, že příznivci klubu Nyassa Big Bullets dávají svým hráčům odměny jako motivaci. Když se tedy v červenci roku 2019 útočník Hassan Kajoke podílel na výhře 5:0, byl obdarován živou slepicí.

A ačkoliv Kajoke pochází z tohoto regionu, na fotce to vypadá, že ani on úplně neví, co si o tom celém myslet.


Mobilní data

Pár gigabajtů dat navíc se vždycky hodí. Obzvlášť v zemi, kde jsou sazby za internetové připojení mnohonásobně vyšší než u nás. Kapitán týmu Mamelodi Sundowns z předměstí jihoafrické Pretorie tedy jistě ocenil 5 GB mobilních dat a díky tomu několik hodin surfování na internetu zdarma.


Papírová koruna

Chytal výborně a tak byl za svůj výkon oceněn korunovací. Brankář River Plate Franco Armani se vytáhl, ale jediné, co za to dostal, byla papírová čepice Burger King. 31letý gólman jen těžko skrýval rozpaky, když ho zabíraly kamery. Ještě aby ne, královskou korunu na hlavě nemáte každý den…


Ocenění pro hráče zápasu se často řídí sponzory daných klubů nebo soutěží. Snad se nedočkáme momentu, kdy jedním ze sponzorů bude třeba obchod s erotickými pomůckami nebo firma na čištění kanalizací. Ale třeba by někoho bavilo i to.


Tento text mohli jako první číst odběratelé newsletteru Přímák Football Clubu. Každou středu ho přihráváme přímo do vašich mailových schránek, pokud nám zanecháte kontakt v následujícím formuláři. Věnujeme se zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě. Přejeme příjemnou zábavu…

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s