Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Video: Z půlky a od břevna. Takhle vypadá gól za tři sekundy

20. listopad 2023
Sdílejte:
Dřív už to o moc nejde. V německé okresní soutěži padl jeden z nejrychlejších gólů ve fotbale všech dob. Od úvodní rozehry k brance to trvalo jen 2,9 sekundy.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Stačí jedno mrknutí a prošvihnete to. Florian Rupprecht z FC Langengeisling dal minulý v minulém týdnu v zápase Bezirksligy proti SVN Mnichov po 2,9 vteřinách gól hned z úvodní rozehry a zadělal tak na výhru 4:0.

„Když byl míč ve vzduchu, říkal jsem si: To bude dobré! Ale nečekal jsem, že to takhle trefím. Mnichovský brankář byl hodně daleko před svou brankou, takže jsem to prostě musel zkusit,“ řekl Rupprecht webu Bavorského fotbalového svazu.

„V tréninku to vlastně nikdy netrénujeme. Dřív jsem dával hodně gólů z 30, 40 nebo dokonce 50 metrů, ale přímo z místa výkopu jsem to zkusil dosud jen jednou, ale nedal jsem gól,“ pokračoval 24letý fotbalista, který se živí jako zahradník.

Gól hned z rozehry se občas ve fotbale přihodí a je to pak událost – titulky obvykle hlásí, že padl nejrychlejší gól v historii, jako se to stalo v roce 2009 v saúdskoarabském poháru, kde dal tehdy 21letý Navaf Al Abíd gól dokonce za rovné dvě vteřiny, což bývá dodneška uváděno jako nejrychlejší gól v historii profesionálního fotbalu.

Pro srovnání: v německé Bundeslize padl nejrychlejší gól v sezoně 2015/16 za devět sekund (Kevin Volland za Hoffenheim proti Bayernu). V české lize rekord drží útočník Vratislav Lokvenc, který v roce 1994 v dresu Hradce skóroval proti Liberci za 10 a půl sekundy.

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s