Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Z půlky a od břevna. Takhle vypadá gól za tři sekundy

20. listopad 2023
Sdílejte:
Dřív už to o moc nejde. V německé okresní soutěži padl jeden z nejrychlejších gólů ve fotbale všech dob. Od úvodní rozehry k brance to trvalo jen 2,9 sekundy.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Stačí jedno mrknutí a prošvihnete to. Florian Rupprecht z FC Langengeisling dal minulý v minulém týdnu v zápase Bezirksligy proti SVN Mnichov po 2,9 vteřinách gól hned z úvodní rozehry a zadělal tak na výhru 4:0.

„Když byl míč ve vzduchu, říkal jsem si: To bude dobré! Ale nečekal jsem, že to takhle trefím. Mnichovský brankář byl hodně daleko před svou brankou, takže jsem to prostě musel zkusit,“ řekl Rupprecht webu Bavorského fotbalového svazu.

„V tréninku to vlastně nikdy netrénujeme. Dřív jsem dával hodně gólů z 30, 40 nebo dokonce 50 metrů, ale přímo z místa výkopu jsem to zkusil dosud jen jednou, ale nedal jsem gól,“ pokračoval 24letý fotbalista, který se živí jako zahradník.

Gól hned z rozehry se občas ve fotbale přihodí a je to pak událost – titulky obvykle hlásí, že padl nejrychlejší gól v historii, jako se to stalo v roce 2009 v saúdskoarabském poháru, kde dal tehdy 21letý Navaf Al Abíd gól dokonce za rovné dvě vteřiny, což bývá dodneška uváděno jako nejrychlejší gól v historii profesionálního fotbalu.

Pro srovnání: v německé Bundeslize padl nejrychlejší gól v sezoně 2015/16 za devět sekund (Kevin Volland za Hoffenheim proti Bayernu). V české lize rekord drží útočník Vratislav Lokvenc, který v roce 1994 v dresu Hradce skóroval proti Liberci za 10 a půl sekundy.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s