Video: Nejhorší panenka všech dob z francouzského poháru

09. leden 2024
Sdílejte:
Když se z penaltové panenky stane žabka, je z toho trapas…
Ilustrační snímek.Foto: katatonia82 / Shutterstock

Antoine Mille mohl o posledním víkendu svou penaltou v rozstřelu poslat LB Chateauroux do dalšího kola francouzského poháru. Místo toho si užívá nechtěných pět minut slávy.

Střelu ve stylu Antonína Panenky totiž trefil tak špatně, že její záběry teď obletují sociální sítě po celém světě.

„Důležitá je jedna věc, ono to není jenom tak se rozeběhnout a kopnout to doprostředka. Člověk si musí brankáře dostat tam, kam chce on. Já musím svým chováním, rozběhem, očima a pohyby gólmana přesvědčit o tom, že to kopnu někam do rohu. A pak to člověk musí v posledním momentu změnit,“ radí svým následovníkům sám Panenka ve velkém rozhovoru s Football Clubem.

Na druhou stranu Mille by to měl vzít úplně od začátku, když prostě míč vůbec pořádně netrefil. Utěšovat se může aspoň tím, že jeho třetiligový tým nakonec na půdě lídra čtvrté ligy Les Herbiers penalty dotáhl do úspěšného konce a postoupil mezi posledních 32 klubů v Coupe de France.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s