E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: Nejhorší panenka všech dob z francouzského poháru

09. leden 2024
Sdílejte:
Když se z penaltové panenky stane žabka, je z toho trapas…
Ilustrační snímek.Foto: katatonia82 / Shutterstock

Antoine Mille mohl o posledním víkendu svou penaltou v rozstřelu poslat LB Chateauroux do dalšího kola francouzského poháru. Místo toho si užívá nechtěných pět minut slávy.

Střelu ve stylu Antonína Panenky totiž trefil tak špatně, že její záběry teď obletují sociální sítě po celém světě.

„Důležitá je jedna věc, ono to není jenom tak se rozeběhnout a kopnout to doprostředka. Člověk si musí brankáře dostat tam, kam chce on. Já musím svým chováním, rozběhem, očima a pohyby gólmana přesvědčit o tom, že to kopnu někam do rohu. A pak to člověk musí v posledním momentu změnit,“ radí svým následovníkům sám Panenka ve velkém rozhovoru s Football Clubem.

Na druhou stranu Mille by to měl vzít úplně od začátku, když prostě míč vůbec pořádně netrefil. Utěšovat se může aspoň tím, že jeho třetiligový tým nakonec na půdě lídra čtvrté ligy Les Herbiers penalty dotáhl do úspěšného konce a postoupil mezi posledních 32 klubů v Coupe de France.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s