Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

24. únor 2024
Sdílejte:
Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.
Trenér Maurizio Sarri se mohl u postranní čáry uvztekat. Svého brankáře ale ze hřiště nedostal.Foto: Profimedia

Přesně před pěti lety předvedl tehdejší brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga při finále anglického Carabao Cupu proti Manchesteru City neuvěřitelnou věc. Minutu před koncem prodloužení nerespektoval rozhodnutí svého trenéra Maurizia Sarriho a odmítl opustit hřiště s tím, že chce odchytat penaltový rozstřel. Následně proběhla takřka tříminutová hádka na dálku, kdy mu italský kouč vehementně vysvětloval, že má jít ze hřiště, protože on je tady pánem. Kepa se ale nedal a z hrací plochy neodešel. Následovaly penalty, při kterých nakonec zvítězili hráči Manchesteru City. Kepa sice lapil pokutový kop Leroye Saného, ale to na výhru trofeje nestačilo, protože z jeho týmu nedali Jorginho a David Luiz.

Arrizabalaga se stal v létě roku 2018 nejdražším brankářem světa, když za něj Chelsea Bilbau vysázela takřka 80 milionů liber. A i když se nad jeho působením v Londýně vznáší jistá pachuť, dokázal s týmem vyhrát Evropskou ligu, Ligu mistrů i mistrovství světa klubů. Od loňského roku pak působí na hostování v Realu Madrid.

Slavia měla krásnou sobotu. Její ženský tým porazil Spartu 4:1, výrazně se přiblížil titulu a ještě sešívané stanovily nový návštěvnický rekord. Ve videu ze zápasu si můžete vychutnat všech pět gólů.

Ženský fotbal

Kdy a kde se rozhodne o titulu? Průvodce ligovým finále

Fotbalové liga má před sebou finále, nadstavbu. Projděte si kompletní rozpis zápasů včetně přesných termínů a pravidel. Dozvíte se také, jaká místa čekají na všech pět českých klubů v Evropě.

Nadstavba

Laterkusen znovu udeřil. A v boji o sestup přišlo štěstí z Dánska

Leverkusen má další pozdní zásah. Pořád tak žije jeho ambice stát se prvním neporaženým šampionem Bundesligy. Prohra se ale zdá být blíž a blíž. Hodně týmů vypadá, jako by se jim nechtělo do Evropy. A Mainz se konečně rozhodl, že nechce do druhé ligy. O tom všem v novém díle seriálu Die Liga.