Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Brankář popleta. Měli byste radost z takového gólu?

08. listopad 2023
Sdílejte:
Když dostanete ránu, neznamená to automaticky faul. Teď už si to bude pamatovat i jeden italský brankář.
Zoufalý brankář. Ilustrační snímek.Foto: Vera Eremova / Shutterstock

Takhle prohrát opravdu nechcete, zvlášť když počítáte každý bod v boji o záchranu jako italské Matese ze Serie D.

V úplném závěru nedělního zápasu dostalo od hostujícího Avezzanna gól, za který mohou špatná rozhodnutí domácího brankáře Mattia Palomba.

Ten si v závěrečném nastavení vyběhl pro vysoký míč, při chytání se srazil se svým spoluhráčem a bolestivě dopadl na zem.

Palombo byl přesvědčený, že se srazil se soupeřem a tak udělal první špatné rozhodnutí – hodil si před sebe míč a v domnění, že rozehrává volný kop po faulu, nikam nepospíchal, protože bod s favoritem by byl dobrý.

Jenže žádný faul to nebyl, čehož využil jeden z hostujících útočníků a k míči běžel.

Ještě v ten moment měl domácí brankář možnost vznikající požár uhasit. Ale udělal další špatné rozhodnutí. Místo toho, aby míč co nejrychleji odkopl, začal rozhazovat rukami, že co si to jako hosté dovolují.

Ti si dovolili a s povděkem vzali gól i tři body.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s