Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Brankář popleta. Měli byste radost z takového gólu?

08. listopad 2023
Sdílejte:
Když dostanete ránu, neznamená to automaticky faul. Teď už si to bude pamatovat i jeden italský brankář.
Zoufalý brankář. Ilustrační snímek.Foto: Vera Eremova / Shutterstock

Takhle prohrát opravdu nechcete, zvlášť když počítáte každý bod v boji o záchranu jako italské Matese ze Serie D.

V úplném závěru nedělního zápasu dostalo od hostujícího Avezzanna gól, za který mohou špatná rozhodnutí domácího brankáře Mattia Palomba.

Ten si v závěrečném nastavení vyběhl pro vysoký míč, při chytání se srazil se svým spoluhráčem a bolestivě dopadl na zem.

Palombo byl přesvědčený, že se srazil se soupeřem a tak udělal první špatné rozhodnutí – hodil si před sebe míč a v domnění, že rozehrává volný kop po faulu, nikam nepospíchal, protože bod s favoritem by byl dobrý.

Jenže žádný faul to nebyl, čehož využil jeden z hostujících útočníků a k míči běžel.

Ještě v ten moment měl domácí brankář možnost vznikající požár uhasit. Ale udělal další špatné rozhodnutí. Místo toho, aby míč co nejrychleji odkopl, začal rozhazovat rukami, že co si to jako hosté dovolují.

Ti si dovolili a s povděkem vzali gól i tři body.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s