Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Video: Létající brankář. Postupový zákrok z anglického poháru

19. září 2023
Sdílejte:
Nejdřív sice vyrazil míč před sebe, což brankáři dělat nesmí, ale pak to fantasticky zachránil. Tohle je kandidát na zákrok roku…
Roco Rees ve vzduchu. Momentka z druhého předkola FA Cupu.Foto: Worthing FC

Je to pták? Letadlo? Superman? Ne, je to 21letý brankář Roco Rees, který chytá za Worthing FC z šestého patra anglických soutěží.

Následující parádu předvedl v sobotu ve druhém kvalifikačním kole aktuální sezony FA Cupu a pomohl tak svému týmu k výhře 1:0 na hřišti Eastbourne Borough.

Worthing čekají ještě další dvě kvalifikační kola, pokud se chce dostat do hlavní soutěže FA Cupu. A kdyby si chtěl zahrát proti týmům z Premier League, musel by v nejstarší soutěži světa vydržet ještě další dvě kola. Týmy z nejvyššího patra anglického fotbalu totiž v FA Cupu hrají až od třetího kola.

To by ještě Rees musel předvést hodně podobných zákroků na hraně zázraku…

Související články

Mají teď na víc? Projděte si nejlepší výsledky všech účastníků Eura

Od nováčka po trojnásobné šampiony. Taková směsice zemí se účastní Eura 2024 v Německu. Ve fotogalerii se ke každé dozvíte její dosavadní maximum.

Cesta na Euro

Hotovo, Priske odchází. Změnil Spartu i ligu a ze zranitelných slušňáků udělal mistry

Brian Priske opouští Spartu a jde trénovat Feyenoord Rotterdam. Na Letné se z něj stala novodobá legenda, i když na začátku nebyl daleko od vyhazovu. Novým trenérem Sparty je Lars Friis.

Sparta
Aktualizováno

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.

Podcast
Popup se zavře za 8s