Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Video: Létající brankář. Postupový zákrok z anglického poháru

19. září 2023
Sdílejte:
Nejdřív sice vyrazil míč před sebe, což brankáři dělat nesmí, ale pak to fantasticky zachránil. Tohle je kandidát na zákrok roku…
Roco Rees ve vzduchu. Momentka z druhého předkola FA Cupu.Foto: Worthing FC

Je to pták? Letadlo? Superman? Ne, je to 21letý brankář Roco Rees, který chytá za Worthing FC z šestého patra anglických soutěží.

Následující parádu předvedl v sobotu ve druhém kvalifikačním kole aktuální sezony FA Cupu a pomohl tak svému týmu k výhře 1:0 na hřišti Eastbourne Borough.

Worthing čekají ještě další dvě kvalifikační kola, pokud se chce dostat do hlavní soutěže FA Cupu. A kdyby si chtěl zahrát proti týmům z Premier League, musel by v nejstarší soutěži světa vydržet ještě další dvě kola. Týmy z nejvyššího patra anglického fotbalu totiž v FA Cupu hrají až od třetího kola.

To by ještě Rees musel předvést hodně podobných zákroků na hraně zázraku…

Související články

Zažijte fotbal jinak. Další event Football Clubu je tady!

Football Club pořádá další společenskou akci, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Co má s fotbalem společného architektura, muzika, investice nebo pohádky? Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht vás přesvědčí, že mnohem víc, než byste si možná mysleli. Bude se také promítat film o fotbalové kultuře v různých koutech světa a nebude chybět ani raut.

Zábava

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal
Popup se zavře za 8s