Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Kdo leží, neběží? Brazilec Militão popírá zákony fyziky

24. březen 2024
Sdílejte:
Pokud je fotbalista dostatečně mrštný, nemusí pro něj znamenat ani pád na zem žádnou velkou komplikaci a zdržení. Prohlédněte si netradiční styl, jakým se Brazilec Éder Militão dokáže dostat rychle zpět na nohy.
Militão na zemi? Hop a skok... žádný problém!Foto: Profimedia

Brazilský fotbalový reprezentant Éder Militão přestoupil do Realu Madrid v roce 2019 z FC Porto. Fanoušci španělského královského klubu si - dnes šestadvacetiletého středního obránce - okamžitě oblíbili díky jeho agresivitě a houževnatosti, se kterou se pouští do všech soubojů s útočníky soupeře. Jeho velkou výhodou je navíc mrštnost a perfektní koordinace pohybů, o čemž se můžete přesvědčit i v následujícím videu. Pád na zem totiž nemusí pro Militãa znamenat žádnou velkou komplikaci. Kvůli poranění kolene ale Militão odkopal v této sezoně v dresu Bílého baletu pouhý jeden zápas v La Lize. Neprostupnosti obrany Realu to rozhodně neprospělo.

Související články

Kdo v Česku urve titul? A co bude největší zklamání sezony?

Zahrává si Slavia přestupovou politikou s ohněm? Má Sparta dostatečně silný kádr na Ligu mistrů? Co lize přinesou noví hlavní trenéři? A které mladé hráče se vyplatí sledovat? Na tyto a spoustu dalších otázek odpovídají ve dvouapůlhodinové podcastové náloži fotbaloví analytici Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček.

Podcast

Video: Liga i pro mladé. Líbí se vám nová znělka?

První liga má novou identitu, nové barvy, nové jméno a také novou znělku. Na sítích zatím sklidila spíš kritiku. Jak to vidíte vy?

Zábava

Pyrotechnikou proti modernímu fotbalu. Proč je pro ultras tak důležitá?

Pyro není zločin. To je dlouhodobé přání aktivních fanoušků. I když zatím proti zákonům je, na stadionech se objevuje a třeba slávistická představení z Tribuny Sever pravidelně oblétají svět a sklízí potlesk. Jak se z téhle schizofrenní situace dostat? A proč je pyrotechnika pro některé fanoušky tak zásadní?

Přímák
Popup se zavře za 8s