Koupit předplatné webu

Video: Čau, kámo. Obránce se spletl a přihrál na gól bývalému spoluhráči

28. únor 2023
Sdílejte:
Když přihrajete na gól, býváte za hrdinu. Neplatí to ale v případě Kippa Kellera z Austinu. Neuvědomil si totiž, že známá tvář, které nahrává, už hraje za soupeře.
Kipp Keller skončil s hlavou v dlaních.Foto: Profimedia

Americká MLS má za sebou úvodní kolo nové sezony a také uvedení nového klubu St Louis City SC. Ten na uvítanou dostal hezký dárek.

V 78. minutě St Louis prohrává 1:2 na hřišti Austinu a míč má obránce domácích Kipp Keller. Vrací se s ním blíž k bráně a nahrává Jaredu Stroudovi, který sám před brankářem nemá problém dát gól a vyrovnat na 2:2.

Co to Keller udělal? Proč Stroudovi před prázdnou bránu přihrál? Nejspíš proto, že ještě minulou sezonu to byl jeho spoluhráč, Stroud s Kellerem hráli za Austin.

Na videu je vidět, že jde o opravdovou přihrávku, Keller to Stroudovi dal přímo na nohu. Ve vteřině, která ho teď stojí nechtěnou celosvětovou pozornost, tedy asi nevnímal dres soupeře ale známý obličej.

A o to smutnější pro něj je, že jeho Austin nakonec s nováčkem soutěže prohrál 2:3. Keller u toho doslova asistoval.


Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s