Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Obrazem: 16 let v jednom klubu. Projděte si nejdéle sloužící trenéry

08. listopad 2023
Sdílejte:
V moderním fotbale jsou dlouhodobá trenérská angažmá v jednom klubu vzácností. Existují však výjimky...
Dva držáci.Foto: Profimedia

Když se řekne trenérská dlouhověkost a věrnost vybaví se většině fotbalových fanoušků sir Alex Ferguson, který Manchester United vedl 27 let.

Kdo je v evropských top ligách synonymem dlouhověkosti teď? Vzpomenete si? Jestli ne, tak právě pro vás je následující galerie, která vznikla na základě dat webu Transfermarkt.de.

Než se do toho pustíte, tak ještě doplňme, že v české lize aktuálně nejdelší série drží Jindřich Trpišovský, který je ve Slavii od ledna 2018 a Martin Svědík, který je trenérem Slovácka od listopadu 2018.

Ale teď už pojďme na desítku nejvěrnějších koučů z top pěti evropských lig. Začínáme odzadu…

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s