Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Obrazem: 16 let v jednom klubu. Projděte si nejdéle sloužící trenéry

08. listopad 2023
Sdílejte:
V moderním fotbale jsou dlouhodobá trenérská angažmá v jednom klubu vzácností. Existují však výjimky...
Dva držáci.Foto: Profimedia

Když se řekne trenérská dlouhověkost a věrnost vybaví se většině fotbalových fanoušků sir Alex Ferguson, který Manchester United vedl 27 let.

Kdo je v evropských top ligách synonymem dlouhověkosti teď? Vzpomenete si? Jestli ne, tak právě pro vás je následující galerie, která vznikla na základě dat webu Transfermarkt.de.

Než se do toho pustíte, tak ještě doplňme, že v české lize aktuálně nejdelší série drží Jindřich Trpišovský, který je ve Slavii od ledna 2018 a Martin Svědík, který je trenérem Slovácka od listopadu 2018.

Ale teď už pojďme na desítku nejvěrnějších koučů z top pěti evropských lig. Začínáme odzadu…

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s