Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Football Club má nominaci na novinářskou cenu. Za reportáž z mexické hranice

29. duben 2024
Sdílejte:
Reportáž Jana Kaliby o těžkém životě mladých fotbalistů z americko-mexické hranice je nominována na novinářskou cenu.
I s Julií Azevedovou, věrnou fanynkou Porter Cowboys, se v textu nominované reportáže seznámíte.Foto: Jan Kaliba

Nemají na kopačky, někdy ani na jídlo. Přesto vyhrávají zápasy, turnaje a nakonec i stipendia. Tak vyrůstají fotbalisti na americko-mexickém pomezí, kde vládne španělština, pašeráci drog i lidí a láska k evropskému fotbalu.

Reportér a spoluzakladatel Football Clubu Jan Kaliba loni situaci mladých fotbalistů přímo na místě zmapoval a teď se může těšit z nominace na novinářskou cenu.

Nadace OSF (Open Society Foundations) zveřejnila seznam nominovaných na Novinářskou cenu 2023, ve kterých je v kategorii Psaná reportáž právě i Kalibův text.

Do 14. ročníku soutěže nominovala veřejnost a zástupci novinářské obce rekordních 890 příspěvků. Cena se uděluje v celkem 13 kategoriích. Porotci a porotkyně vybírají u 9 z nich vždy tři nejlepší příspěvky, ze kterých vzejde vítěz.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 6. května 2024. V redakci budeme doufat, že to nakonec cinkne na zlatou, ale už samotné nominace v konkurenci dalších skvělých textů si moc považujeme. Reportáž Jana Kaliby je ve finální nominaci spolu s následujícími dvěma texty:

Vaší pozornosti by pak neměla uniknout ani další reportáž Jana Kaliby, tentokrát přímo z Mexika, kde mapoval, na co se mohou těšit i před čím si mají dát pozor fanoušci, kteří vyrazí do téhle země na mistrovství světa v roce 2026.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s