Co dělá velký klub velkým klubem? Supermoderní stadion? Celková hodnota hráčského kádru? Velký počet trofejí? Berlínská Hertha 03 Zehlendorf nemá ani jedno, přesto ji lze v mnohém považovat za velký klub. Díky práci s mládeží.
Díky fotbalu se z přesvědčeného nacisty a vojáka Wehrmachtu stal hrdina FA Cupu a držitel Řádu britského impéria. Příběh německého brankáře Berta Trautmanna očima jeho spoluhráčů z Manchesteru City.
Na jeho stadionu se stojí a stejně tak fanoušci vždy stáli za ním. V době komunismu, kdy měli na stadionu rušičky proti nežádoucím chorálům, i v době svobody, kdy byl blízko krach. Čtvrtý díl berlínské série Pod kůží je o Unionu.
Bundesliga je nejbližší a tím pádem nejlépe dostupná top ligová soutěž z Česka. Vyrazili jsme do Frankfurtu a Augsburgu vyzkoušet bratwurst i vyprodané stadiony.
Přesně před 22 lety, 20. května 2000, dal Michael Ballack gól, který definoval jeho odkaz a zároveň odsoudil Bayer Leverkusen k zoufalému osudu. V tu chvíli se z něj stal Neverkusen.
Po druhé světové válce se z Berlína stává rozdělené město. Důsledky to má i fotbalové. Do města, kde neustále hrozí začátek třetí světové války, fotbalisté moc nechtějí. Na startu Bundesligy je to problém.
Až na Benita Mussoliniho většina evropských diktátorů fotbalu neholdovala. Adolf Hitler viděl pouze jeden zápas a stačilo to, aby na něj zanevřel. Proč se tak stalo vám prozradí další díl seriálu Pod Kůží.
Německý historik Daniel Küchenmeister v rozhovoru s Football Clubem vysvětluje, proč je dobré znát minulost nejen vašeho oblíbeného klubu. Zaměřuje se na Berlín, jehož fotbalový svaz má letos 125 let a chystá oslavy.
Není ikoničtějšího stadionu ve střední Evropě, než je ten Olympijský v Berlíně. Historik Filip Bláha se ohlíží za fotbalovými počátky stadionu, které ukazují napjatou situaci v Německu po konci první světové války.