Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Ženská liga v televizi? Jednáme, hlásí FAČR před startem soutěže

17. srpen 2023
Sdílejte:
Sledujete mistrovství světa a chtěli byste dát šanci i ženské lize, která startuje teď o víkendu? Zatím ji chytnete jen na Youtubu a O2 TV opět odvysílá derby. Chystá se ale změna, když pořádající FAČR čekají schůzky se zástupci TV stanic. Co na ženskou ligu říkají? A proč zatím v televizi není?
Momentka z podzimního derby, které skončilo 2:2.Foto: AC Sparta Praha

V sobotu startuje 31. ročník 1. ženské ligy. Zatímco v Austrálii bude před zraky desítek tisíc lidí přímo na stadionech a desítek milionů před televizními obrazovkami vrcholit deváté mistrovství světa, česká ženská liga se vrací se svými skromnými kulisami.

Co se vysílání týče, tak ji chytnete zatím stále jen na Youtubovém kanále Ženský fotbal, který každé kolo vysílá jeden přímý přenos i s komentářem. Začíná se v neděli od 17:25 šlágrem prvního kola mezi Slovanem Liberec a Spartou Praha.

Bude nově českou ligu vysílat i nějaká televize? „V tuto chvíli jednáme s televizními společnostmi o možnosti pravidelného vysílání soutěže,“ odpovídá Petr Šedivý, mluvčí Fotbalové asociace ČR (FAČR), která je organizátorem ženské ligy.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.