Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Ženská liga v televizi? Jednáme, hlásí FAČR před startem soutěže

17. srpen 2023
Sdílejte:
Sledujete mistrovství světa a chtěli byste dát šanci i ženské lize, která startuje teď o víkendu? Zatím ji chytnete jen na Youtubu a O2 TV opět odvysílá derby. Chystá se ale změna, když pořádající FAČR čekají schůzky se zástupci TV stanic. Co na ženskou ligu říkají? A proč zatím v televizi není?
Momentka z podzimního derby, které skončilo 2:2.Foto: AC Sparta Praha

V sobotu startuje 31. ročník 1. ženské ligy. Zatímco v Austrálii bude před zraky desítek tisíc lidí přímo na stadionech a desítek milionů před televizními obrazovkami vrcholit deváté mistrovství světa, česká ženská liga se vrací se svými skromnými kulisami.

Co se vysílání týče, tak ji chytnete zatím stále jen na Youtubovém kanále Ženský fotbal, který každé kolo vysílá jeden přímý přenos i s komentářem. Začíná se v neděli od 17:25 šlágrem prvního kola mezi Slovanem Liberec a Spartou Praha.

Bude nově českou ligu vysílat i nějaká televize? „V tuto chvíli jednáme s televizními společnostmi o možnosti pravidelného vysílání soutěže,“ odpovídá Petr Šedivý, mluvčí Fotbalové asociace ČR (FAČR), která je organizátorem ženské ligy.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.