Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Zavřete pusu! Reportáž ze hřiště, přes které jezdí vlak

28. červen 2023
Sdílejte:
Na fotbal se jezdí různě. Tramvají. Autem. Autobusem. Nebo vlakem, jasně. Ale už vás někdy vlak dovezl až na stadion před tribunu? Už to skoro vypadalo, že se vám to nikdy nepovede, ale nakonec jste dostali šanci.
Trať vede přes stadion po náspu podél postranní čáry.Foto: Čiernohronská železnica (chz.sk)

Puf puf puf, supí parní vlak krajinou mezi lesy. Z okýnka je vidět hřiště, hraje se fotbal, z okýnka je vidět rozjařené diváky.

Ale pozor! Hráče a balon vidí cestující z jednoho okna, kdežto diváky z okna na protější straně vagonu. Trať totiž vede podél postranní čáry, mezi hřištěm a publikem, kterému oblak kouře na chvíli zastře výhled na trávník.

Takovou raritou se může pyšnit jediný klub na světě, TJ Tatran ze středoslovenské obce Čierny Balog. Tedy může – mohl. A jestli ještě budou moct, o to právě teď svádí provozovatel železnice souboj s developerem, který koupil pozemky, přes které část trati vede, a chce na nich stavět domy.

Související články

Zažijte fotbal jinak. Další event Football Clubu je tady!

Football Club pořádá další společenskou akci, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Co má s fotbalem společného architektura, muzika, investice nebo pohádky? Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht vás přesvědčí, že mnohem víc, než byste si možná mysleli. Bude se také promítat film o fotbalové kultuře v různých koutech světa a nebude chybět ani raut.

Zábava

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.