Zavřete pusu! Reportáž ze hřiště, přes které jezdí vlak

28. červen 2023
Sdílejte:
Na fotbal se jezdí různě. Tramvají. Autem. Autobusem. Nebo vlakem, jasně. Ale už vás někdy vlak dovezl až na stadion před tribunu? Už to skoro vypadalo, že se vám to nikdy nepovede, ale nakonec jste dostali šanci.
Trať vede přes stadion po náspu podél postranní čáry.Foto: Čiernohronská železnica (chz.sk)

Puf puf puf, supí parní vlak krajinou mezi lesy. Z okýnka je vidět hřiště, hraje se fotbal, z okýnka je vidět rozjařené diváky.

Ale pozor! Hráče a balon vidí cestující z jednoho okna, kdežto diváky z okna na protější straně vagonu. Trať totiž vede podél postranní čáry, mezi hřištěm a publikem, kterému oblak kouře na chvíli zastře výhled na trávník.

Takovou raritou se může pyšnit jediný klub na světě, TJ Tatran ze středoslovenské obce Čierny Balog. Tedy může – mohl. A jestli ještě budou moct, o to právě teď svádí provozovatel železnice souboj s developerem, který koupil pozemky, přes které část trati vede, a chce na nich stavět domy.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.