Puf puf puf, supí parní vlak krajinou mezi lesy. Z okýnka je vidět hřiště, hraje se fotbal, z okýnka je vidět rozjařené diváky.
Ale pozor! Hráče a balon vidí cestující z jednoho okna, kdežto diváky z okna na protější straně vagonu. Trať totiž vede podél postranní čáry, mezi hřištěm a publikem, kterému oblak kouře na chvíli zastře výhled na trávník.
Takovou raritou se může pyšnit jediný klub na světě, TJ Tatran ze středoslovenské obce Čierny Balog. Tedy může – mohl. A jestli ještě budou moct, o to právě teď svádí provozovatel železnice souboj s developerem, který koupil pozemky, přes které část trati vede, a chce na nich stavět domy.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!