Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Zavřete pusu! Reportáž ze hřiště, přes které jezdí vlak

28. červen 2023
Sdílejte:
Na fotbal se jezdí různě. Tramvají. Autem. Autobusem. Nebo vlakem, jasně. Ale už vás někdy vlak dovezl až na stadion před tribunu? Už to skoro vypadalo, že se vám to nikdy nepovede, ale nakonec jste dostali šanci.
Trať vede přes stadion po náspu podél postranní čáry.Foto: Čiernohronská železnica (chz.sk)

Puf puf puf, supí parní vlak krajinou mezi lesy. Z okýnka je vidět hřiště, hraje se fotbal, z okýnka je vidět rozjařené diváky.

Ale pozor! Hráče a balon vidí cestující z jednoho okna, kdežto diváky z okna na protější straně vagonu. Trať totiž vede podél postranní čáry, mezi hřištěm a publikem, kterému oblak kouře na chvíli zastře výhled na trávník.

Takovou raritou se může pyšnit jediný klub na světě, TJ Tatran ze středoslovenské obce Čierny Balog. Tedy může – mohl. A jestli ještě budou moct, o to právě teď svádí provozovatel železnice souboj s developerem, který koupil pozemky, přes které část trati vede, a chce na nich stavět domy.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.