Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Zašlápni ten drn. Střed(a) Zdeňka Folprechta

09. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht na webu Footballclub.cz každou středu glosuje fotbalové dění. Tentokrát vám vysvětlí, proč špatný trávník v Edenu není k smíchu, když ohrožuje zdraví hráčů. A přidá i historky z vlastní kariéry - vysvětlí vám, jak se dá s trávníkem kouzlit, když hrajete proti lepšímu soupeři.
To není možné, jako by říkal slávistický kapitán Tomáš Holeš. Už v generálce s Drážďany byl trávník v Edenu hrozný.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Kdo hrál fotbal, ať už na jakékoli úrovni, zná to moc dobře. Míří k vám nahrávka a vy už si v hlavě malujete, jak si dáte dobrý první dotek a pošlete dlouhou přihrávku na druhou stranu hřiště. Ale ejhle. Míč těsně před kontaktem s vaší nohou poskočí, vylétne metr do vzduchu a vy pak máte co dělat, abyste ho zkrotil. A to nejhorší – vypadáte jako dřevák. „Vyndejte mu tu věc z boty!“ Klasická hláška, kterou po takovém doteku určitě od spoluhráčů uslyšíte.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.