Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Zašlápni ten drn. Střed(a) Zdeňka Folprechta

09. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht na webu Footballclub.cz každou středu glosuje fotbalové dění. Tentokrát vám vysvětlí, proč špatný trávník v Edenu není k smíchu, když ohrožuje zdraví hráčů. A přidá i historky z vlastní kariéry - vysvětlí vám, jak se dá s trávníkem kouzlit, když hrajete proti lepšímu soupeři.
To není možné, jako by říkal slávistický kapitán Tomáš Holeš. Už v generálce s Drážďany byl trávník v Edenu hrozný.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Kdo hrál fotbal, ať už na jakékoli úrovni, zná to moc dobře. Míří k vám nahrávka a vy už si v hlavě malujete, jak si dáte dobrý první dotek a pošlete dlouhou přihrávku na druhou stranu hřiště. Ale ejhle. Míč těsně před kontaktem s vaší nohou poskočí, vylétne metr do vzduchu a vy pak máte co dělat, abyste ho zkrotil. A to nejhorší – vypadáte jako dřevák. „Vyndejte mu tu věc z boty!“ Klasická hláška, kterou po takovém doteku určitě od spoluhráčů uslyšíte.

Související články

Video: Blesková otočka. Dva góly za tři minuty a Dortmund je v semifinále

Tenhle dvojitý úder Niclase Füllkruga a Marcela Sabitzera posunul Borussii poprvé od roku 2013 do semifinále Ligy mistrů.

Zábava

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.