Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Zašlápni ten drn. Střed(a) Zdeňka Folprechta

09. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht na webu Footballclub.cz každou středu glosuje fotbalové dění. Tentokrát vám vysvětlí, proč špatný trávník v Edenu není k smíchu, když ohrožuje zdraví hráčů. A přidá i historky z vlastní kariéry - vysvětlí vám, jak se dá s trávníkem kouzlit, když hrajete proti lepšímu soupeři.
To není možné, jako by říkal slávistický kapitán Tomáš Holeš. Už v generálce s Drážďany byl trávník v Edenu hrozný.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Kdo hrál fotbal, ať už na jakékoli úrovni, zná to moc dobře. Míří k vám nahrávka a vy už si v hlavě malujete, jak si dáte dobrý první dotek a pošlete dlouhou přihrávku na druhou stranu hřiště. Ale ejhle. Míč těsně před kontaktem s vaší nohou poskočí, vylétne metr do vzduchu a vy pak máte co dělat, abyste ho zkrotil. A to nejhorší – vypadáte jako dřevák. „Vyndejte mu tu věc z boty!“ Klasická hláška, kterou po takovém doteku určitě od spoluhráčů uslyšíte.

Související články

Krásné zápasy teprve přijdou. Start ligy očima trenérů

Sparta herně nepřesvědčila, ale brala tři body. Slavia herně nepřesvědčila a má jen bod. Baník prohrál v Ďolíčku a Plzeň s i z Prahy naopak odvezla tři body. A Jan Kliment dal rovnou možná gól sezony. Začala liga, takhle zápasy zhodnotili trenéři.

Česká liga

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno si musí obhájce titulu dávat pozor?

Sparta

Horké francouzské léto skončilo. Kluby už se nemusí bát bankrotu

Nová sezona francouzské Ligue 1 začíná za čtyři týdny. Bez Mbappého, Aubameyanga, Ben Yeddera nebo Lenyho Yora. A zároveň s pořádně utáhnutými opasky u většiny klubů. Ještě pár dnů zpátky totiž neměla prodaná televizní práva na období 2024 až 2029. Nakonec se to povedlo, ale...

Ligue 1
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.