Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Tvrdík proti LFA. Sníh dodal další munici na Svobodu

04. prosinec 2023
Sdílejte:
Sníh a mráz přepadl Česko i fotbalovou ligu. Mrazivé jsou i vztahy vedení ligy se Slavií. Jaroslav Tvrdík je naštvaný, že jeho tým jel zbytečně do Zlína a situace využívá v rámci svého dlouhodobého boje za omezení moci Sparty ve vedení LFA.
Ty půjdeš. Jaroslav Tvrdík s Dušanem Svobodou na fotce z roku 2020.Foto: Profimedia / Milan Kammermayer

Liga má za sebou mimořádné kolo. Odehrály se jen dva z osmi naplánovaných zápasů, Slavia vyjela do Zlína po zmrzlé dálnici D1 zbytečně a její šéf Jaroslav Tvrdík je naštvaný na vedení Ligové fotbalové asociace (LFA) tak, že znovu zvedl své velké téma z poslední doby: v čele LFA už nechce sparťanského funkcionáře Dušana Svobodu a ligový řídící orgán chce už brzy reformovat.

Začněme ale na hřištích. V Olomouci se v sobotu hrálo proti vůli obou týmů. „Za mě neregulérní. Pan delegát, který rozhodl, asi nikdy nehrál fotbal. Takovéhle zápasy nehrajme. Čím tomu pomůžeme. Že je odehráno? Zaprvé bylo ohrožené zdraví hráčů, zadruhé je úplně zničený trávník a zatřetí ten fotbal ani nemá takovou kvalitu, jakou by měl mít,“ prohlásil trenér Slovácka Martin Svědík po remíze 1:1.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.