E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Tvrdík proti LFA. Sníh dodal další munici na Svobodu

04. prosinec 2023
Sdílejte:
Sníh a mráz přepadl Česko i fotbalovou ligu. Mrazivé jsou i vztahy vedení ligy se Slavií. Jaroslav Tvrdík je naštvaný, že jeho tým jel zbytečně do Zlína a situace využívá v rámci svého dlouhodobého boje za omezení moci Sparty ve vedení LFA.
Ty půjdeš. Jaroslav Tvrdík s Dušanem Svobodou na fotce z roku 2020.Foto: Profimedia / Milan Kammermayer

Liga má za sebou mimořádné kolo. Odehrály se jen dva z osmi naplánovaných zápasů, Slavia vyjela do Zlína po zmrzlé dálnici D1 zbytečně a její šéf Jaroslav Tvrdík je naštvaný na vedení Ligové fotbalové asociace (LFA) tak, že znovu zvedl své velké téma z poslední doby: v čele LFA už nechce sparťanského funkcionáře Dušana Svobodu a ligový řídící orgán chce už brzy reformovat.

Začněme ale na hřištích. V Olomouci se v sobotu hrálo proti vůli obou týmů. „Za mě neregulérní. Pan delegát, který rozhodl, asi nikdy nehrál fotbal. Takovéhle zápasy nehrajme. Čím tomu pomůžeme. Že je odehráno? Zaprvé bylo ohrožené zdraví hráčů, zadruhé je úplně zničený trávník a zatřetí ten fotbal ani nemá takovou kvalitu, jakou by měl mít,“ prohlásil trenér Slovácka Martin Svědík po remíze 1:1.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.