Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Pražský unikát. Jiné kluby končí, tady se začíná

04. červenec 2023
Sdílejte:
Ještě před pár lety tu bylo metr vysoké houští. Teď si tady skupinka chlapců po tréninku vyměňuje fotbalové kartičky, na hřišti se rozcvičují muži a za míčem pobíhá drobný hnědý pes. Vítejte na Unionu Břevnov.
Zakladatel klubu Michal Chylík v dočasném klubovém zázemí.Foto: Matěj Karger

„Podařilo se mi od městské části pronajmout hřiště na jeden den. Posekali jsme trávu a zkusili jsme udělat takovou první akci. Přišlo asi 400 lidí. A tak jsme zjistili, že to má smysl,“ popisuje zakladatel klubu Michal Chylík. S radostí se přitom dívá na fotbalový plácek, který je jen pár kroků od strahovského stadionu a sídla FAČR. Sám ani není velký fotbalový nadšenec, snaží se ale aktivně zapojovat do dění v téhle pražské čtvrti.

Po dnešních trénincích dětí jde uklízet míče a malé branky do jedné ze dvou stavebních buněk, které jsou u hřiště. Ta druhá funguje jako šatna. Další zázemí tu chybí, i proto zatím nemůže hrát žádný tým Unionu soutěžní zápasy. Zájem v dětských kategoriích je ale i přes to tak velký, že už musejí odmítat.

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.