Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Pražský unikát. Jiné kluby končí, tady se začíná

04. červenec 2023
Sdílejte:
Ještě před pár lety tu bylo metr vysoké houští. Teď si tady skupinka chlapců po tréninku vyměňuje fotbalové kartičky, na hřišti se rozcvičují muži a za míčem pobíhá drobný hnědý pes. Vítejte na Unionu Břevnov.
Zakladatel klubu Michal Chylík v dočasném klubovém zázemí.Foto: Matěj Karger

„Podařilo se mi od městské části pronajmout hřiště na jeden den. Posekali jsme trávu a zkusili jsme udělat takovou první akci. Přišlo asi 400 lidí. A tak jsme zjistili, že to má smysl,“ popisuje zakladatel klubu Michal Chylík. S radostí se přitom dívá na fotbalový plácek, který je jen pár kroků od strahovského stadionu a sídla FAČR. Sám ani není velký fotbalový nadšenec, snaží se ale aktivně zapojovat do dění v téhle pražské čtvrti.

Po dnešních trénincích dětí jde uklízet míče a malé branky do jedné ze dvou stavebních buněk, které jsou u hřiště. Ta druhá funguje jako šatna. Další zázemí tu chybí, i proto zatím nemůže hrát žádný tým Unionu soutěžní zápasy. Zájem v dětských kategoriích je ale i přes to tak velký, že už musejí odmítat.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.