Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Po světlech vztyčí i tribuny. Táborsko to s útokem na ligu myslí vážně

06. březen 2024
Sdílejte:
Táborsko chce do pěti let první ligu. Pracuje na stadionu pro nejvyšší soutěž, který bude mít 4500 míst. „Jsme ho připraveni dobudovat za naše prostředky a předat ho následně městu,“ říká v rozhovoru Martin Vozábal, výkonný ředitel aktuálně třetího týmu druhé ligy.
Martin Vozábal, výkonný ředitel FC Silon TáborskoFoto: Profimedia

Před šesti sty lety odtud vyrážely vojenské výpravy zakladatelů města, tedy husitů, na všechny světové strany do boje proti všem, jak to trefně shrnul Alois Jirásek. Autobus s hráči Táborska čekají v příštích týdnech především výpravy na Moravu, konkrétně do Brna, do Drnovic k utkání s Vyškovem a do Prostějova. Cílem jejich snažení přitom samozřejmě není církevní reformace jako u jejich prapředků, ale něco mnohem světštějšího: postup do nejvyšší fotbalové soutěže. A když ne letos, tak příště.

„V létě jsme vyhlásili cíl postoupit do ligy v horizontu pěti let. Majoritní akcionář klubu Petr Kolář je z byznysového světa zvyklý být úspěšný na všech frontách a nechce v Táborsku dělat jen nějaký udržovací fotbalový projekt. Chceme do ligy teď či v příštích letech opravdu postoupit, myslíme to naprosto vážně,“ říká Martin Vozábal, výkonný ředitel FC Silon Táborsko.

V rozhovoru pro Football Club přiblížil také aktuální situaci kolem plánovaných úprav stadionu v Kvapilově ulici, potřebných k tomu, aby se na něm i nejvyšší soutěž dala hrát. Řeč se stočila i k Simovi, Traoremu, Condemu a dalším africkým hvězdám, v jejichž kariéře sehrálo Táborsko důležitou roli. A stranou nezůstalo ani téma regionální rivality s Dynamem České Budějovice.

Martin Vozábal se v Táboře před 45 lety narodil a učil se tam i kopat do míče. V patnácti se přesunul právě do Dynama, kde pak absolvoval i zásadní část své profesionální kariéry. Jejím vrcholem byl patrně Vozábalův start na OH 2000 v Sydney.

Po ukončení aktivní hráčské kariéry začal funkcionařit, v Dynamu České Budějovice se vypracoval až do klíčových manažerských funkcí. V srpnu 2021 ale po neshodách s tehdy novým majitelem klubu Vladimírem Koubkem Dynamo opustil. A na jaře 2022 se Vozábal objevil v Táborsku, kde zastává roli výkonného ředitele. Na starosti má jak sportovní úsek, tak i všechno kolem, tedy celý provoz klubu, včetně zajištění ekonomiky či rozvoje infrastruktury.

V druholigové soutěži přezimovalo Táborsko čtvrté, barážovým příčkám na dostřel. Jarní část odstartovalo domácí bezbrankovou plichtou s Chrudimí. Jaké jsou tedy vaše reálné ambice pro tuto sezonu?

Reálné je všechno. Respektujeme možnosti, které má náš klub k dispozici, a vnímáme i potenciál dalších klubů, potažmo měst z popředí tabulky, a to zejména z pohledu infrastruktury, tedy úrovně stadionů. Nicméně říkám jednoznačně, že pokud se nám ta šance naskytne, rádi se o ligu popereme. To, že teď pro ni nemáme odpovídající stadion, neznamená, že se o ni nebudeme chtít poprat. Rozhodně chceme i v dlouhodobějším výhledu stabilizovat výkonnost Táborska natolik, abychom se opakovaně umisťovali v horní třetině tabulky FNL a nepoletovali výkonnostně jako na houpačce, jednou nahoře a podruhé dole.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.