Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Kaskadér Jindra příště s helmou? Střed(a) Zdeňka Folprechta

11. říjen 2023
Sdílejte:
Vletí do všeho. Bez toho by to nebyl on. No jo, ale opakované otřesy mozku nejsou legrace. Zdeněk Folprecht proto ve svém pravidelném sloupku tentokrát umetá Jindřichu Staňkovi cestičku k tomu, aby si případně nestyděl nasadit přilbu.
Jindřich Staněk v akci.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Běžela 73. minuta zápasu mezi domácí Viktorií Plzeň a hostujícím Jabloncem. Viktorka v tu chvíli vedla nad hosty ze severu Čech 3:2, to je ale pro náš příběh nepodstatné. Právě zhruba čtvrthodinu před koncem se za dlouhým míčem řítil útočník Jablonce Václav Drchal. Na půl cesty z brány, tak jak je jeho zvykem, je Plzeňský brankář a opora Jindřich Staněk. A protože je Jindra jedním z těch gólmanů, kteří mají pro strach uděláno, vrhá se Drchalovi pod nohy a tím vyřeší ošemetnou situaci.

Staněk to udělal skvěle, řeklo by se. Jenže…

Zůstává bezvládně ležet na trávníku. Následuje dlouhé ošetřování, naložení na vozík a rychlý převoz do nemocnice. My už teď postupem času víme, že by snad měl být v pořádku. Že by to snad měl být „jen“ otřes mozku. Tady ale na řadu přichází další jenže…

Je to přesně dva týdny zpět, co se mu stalo něco podobného. Při domácí výhře Plzně nad Pardubicemi ho při inkasované brance přeskakoval spoluhráč Sampson Dweh a trefil ho kolenem do hlavy. Scéna nevypadala tak hrozně jako ta aktuální, nicméně postup byl podobný. Střídání, nemocnice, otřes mozku. A to by mohl být problém.

Dva otřesy mozku v takhle krátké době jsou prostě špatně. Vzpomeňte si na hokejisty. Příběh Jakuba Voráčka, který kvůli nim zatím jen přerušil, ale dost možná ukončil kariéru, je nám příkladem.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? I taková možnost existuje

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.