Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Kaskadér Jindra příště s helmou? Střed(a) Zdeňka Folprechta

11. říjen 2023
Sdílejte:
Vletí do všeho. Bez toho by to nebyl on. No jo, ale opakované otřesy mozku nejsou legrace. Zdeněk Folprecht proto ve svém pravidelném sloupku tentokrát umetá Jindřichu Staňkovi cestičku k tomu, aby si případně nestyděl nasadit přilbu.
Jindřich Staněk v akci.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Běžela 73. minuta zápasu mezi domácí Viktorií Plzeň a hostujícím Jabloncem. Viktorka v tu chvíli vedla nad hosty ze severu Čech 3:2, to je ale pro náš příběh nepodstatné. Právě zhruba čtvrthodinu před koncem se za dlouhým míčem řítil útočník Jablonce Václav Drchal. Na půl cesty z brány, tak jak je jeho zvykem, je Plzeňský brankář a opora Jindřich Staněk. A protože je Jindra jedním z těch gólmanů, kteří mají pro strach uděláno, vrhá se Drchalovi pod nohy a tím vyřeší ošemetnou situaci.

Staněk to udělal skvěle, řeklo by se. Jenže…

Zůstává bezvládně ležet na trávníku. Následuje dlouhé ošetřování, naložení na vozík a rychlý převoz do nemocnice. My už teď postupem času víme, že by snad měl být v pořádku. Že by to snad měl být „jen“ otřes mozku. Tady ale na řadu přichází další jenže…

Je to přesně dva týdny zpět, co se mu stalo něco podobného. Při domácí výhře Plzně nad Pardubicemi ho při inkasované brance přeskakoval spoluhráč Sampson Dweh a trefil ho kolenem do hlavy. Scéna nevypadala tak hrozně jako ta aktuální, nicméně postup byl podobný. Střídání, nemocnice, otřes mozku. A to by mohl být problém.

Dva otřesy mozku v takhle krátké době jsou prostě špatně. Vzpomeňte si na hokejisty. Příběh Jakuba Voráčka, který kvůli nim zatím jen přerušil, ale dost možná ukončil kariéru, je nám příkladem.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.