Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Glosář Luďka Mádla: Fotbalová univerzita na Letné, Liberec se učil velmi dobře

19. únor 2024
Sdílejte:
Tak jako se nejlepší české kluby posouvají v evropských pohárech, mohou se ty další zlepšovat ve velkých zápasech na Letné nebo v Edenu. Slovan Liberec k tomu v neděli na Spartě přistoupil velmi dobře, chválí ve svém glosáři Luděk Mádl. Takhle se jde vstříc lepší budoucnosti…
Viděli jste to! Luboš Kozel mohl mít ze hry svého mužstva na Letné radost.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Na Letnou se loni vrátil mistrovský titul. Sparta má nakročeno k jeho obhajobě, pravidelně si užívá podpory vyprodaného stadionu. A nejen to. Obnovuje i své evropské renomé. Po sedmileté pauze totiž znovu překročila tradiční hranici pohárové kvality, probojovala se do jarních bojů Evropské ligy.

A v tomto kontextu se nedělní ligový duel se Slovanem Liberec stal jakousi vsuvkou, intermezzem, mezi dvěma pohárovými duely Sparty s Galatasaray Istanbul.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.