Už se toho o posledním ligovém kole napovídalo celkem dost. Mělo se hrát? Nemělo se náhodou odložit celé kolo? Je vůbec fotbal v prosinci v naší zemi OK, nebo máme udělat vše pro to, abychom zvládli termínovku poskládat tak, že podzimní část skončí už v listopadu? Spousta otázek, spousta názorů.
Všichni se shodneme ne jednom. V Olomouci se hrát nemělo. V Pardubicích hřiště připravili skvěle, takže tam ano. Tím si odpovídám hned na první otázku. Celé kolo plošně bych neodkládal. Každý zápas se musí řešit individuálně tak, jak se to dělá teď. Potom je samozřejmě jasné, že některé týmy budou mít větší vůli připravit svůj plac k zápasu a některé samozřejmě menší a radši si zápas odloží. Tak jako to bylo i o víkendu.
Na konci mistrovství světa ji kapitán zvedne nad hlavu a na pár vteřin má celý fotbalový svět v rukou. Jenže slavná trofej pro šampiony má zvláštní pravidlo: vítěz ji smí políbit, zvednout, oslavit s ní titul. Domů si ji ale neodveze. Proč?
Norsko se v pátek na mistrovství světa utká s Francií o prvenství ve skupině I. Vsaďte si na souboj Erlinga Haalanda s Kylianem Mbappém a sledujte tento zápas od 21:00 na TV Tipsport.
Ekvádor ustál bleskový německý nástup, otočil zápas na 2:1 a po senzační výhře slaví postup do vyřazovací fáze. Německo i přes porážku vyhrálo skupinu, ale před play off dostalo varování.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
