Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Premier League po vlastní ose. Jak, kam a za kolik seženete vstupenky

25. listopad 2023
Sdílejte:
Chcete se vydat na Premier League, ale nevíte, jak na to? Na který velkoklub se dostanete vcelku snadno a kam je to téměř nemožné? Máme odpovědi.
Foto: Profimedia

Chcete-li si zajet na zápas zahraničního klubu, máte v podstatě dvě možnosti. Buď zakoupit zájezd či vstupenky od jedné z mnoha cestovních kanceláří, kde si za komfort a fakt, že nic nemusíte řešit, ovšem připlatíte. Pokud byste se chtěli vydat do Anglie na vlastní pěst, bude to o něco těžší.

Na rozdíl třeba od klubů v Itálii v Premier League až na výjimky (West Ham, někdy Brighton) v podstatě neexistuje volný prodej, lístky se rozdělí jen mezi členy a vyjdou obvykle na jednotky tisíc korun plus zmíněné členství. To vyjde na desítky liber – konkrétně třeba u klubů velké šestky je to od 27 liber (necelých 800 korun) u Liverpoolu až po 65 liber (cca 1850 korun) u Chelsea. Je to roční cena za nejnižší stupeň členství pro dospělého, které vám dá přístup k nákupu lístků. Ani zmíněný membership vám ovšem „lupen“ na zápas sám o sobě pokaždé nezajistí.

Členství i lístky se pořizují přímo na klubových webech. Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem můžete jet podpořit celkem v klidu. Vstupenky na londýnský olympijský stadion, kde West Ham hraje své domácí zápasy, jsou běžně k dispozici. Například kolem deváté dopolední ve středu 22. listopadu jsou k dispozici stále ještě stovky lístků na příští domácí zápas s Crystal Palace, který se hraje v neděli 3. prosince. Vyjdou na 25 až 35 liber (cca 700 až 1000 korun). A jak bylo zmíněno v úvodu, i Brighton má teď v prodeji volné lístky na příští domácí zápasy.

Když chcete jet na klub velké šestky, pak máte největší šanci sehnat lístky pravděpodobně na Tottenham. Samozřejmě, jak už jsme v úvodu zmínili, se zakoupeným členstvím. To je dostupné od 45 liber (zhruba 1300 korun) ročně pro dospělého a od 20 liber pro dítě. Na věrnostní body se tady pak už na rozdíl od konkurence nehraje.

Víc už vám prozradí detailní průvodce světem vstupenek na anglickou ligu, který jsme připravili společně s Vítězslavem Srpem. Ten do Anglie na fotbal jezdí už celou dekádu – a sobě i známým dovede sehnat lístky na téměř všechny top týmy Albionu. Někde je to ovšem pořádný oříšek.

Související články

Video: Fantastický kung-fu gól české lvice Bartoňové

Možná nejhezčí gól české fotbalové reprezentace za poslední roky. Výstavním akrobatickým kopem ho v zápase s Jižní Koreou dala Eva Bartoňová. Přesvědčte se sami.

Girl Power

Video: Nejbizarnější střídání všech dob. Připomeňte si, jak Kepa poslal trenéra do háje

Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.

Zábava

Video: Parádní gól a prapodivná oslava. Xhaka táhne Leverkusen k titulu

Výbuch radosti a pak pořádné zatrnutí. Záložník Bayeru Leverkusen Granit Xhaka si po parádní gólové střele vystřelil i ze všech na stadionu včetně trenéra Alonsa a lékařského týmu.

Bundesliga
Popup se zavře za 8s