Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Jak roste stadion v Hradci? Dron vás vezme na finišující stavbu

27. červen 2023
Sdílejte:
Projděte si stavbu za téměř 800 milionů korun, která se blíží k dokončení, na novém videu z dronu.
Lízátka už stojí a pokračuje se dál.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Sobota 5. srpna od 18 hodin. To je termín zápasu třetího kola Fortuna ligy v sezoně 2023/24. Mělo by jít o první skutečně domácí zápas FC Hradec Králové po dvou letech. O první zápas v nové aréně pro 9300 lidí. Hostem při této slávě mají být České Budějovice.

Stavba stánku s původními (repasovanými) lízátky měla být hotová do konce června, má ale zpoždění, proto Hradec bude hrát v nové sezoně doma poprvé až ve třetím kole.

Pokud by ještě došlo k neočekávaným komplikacím při finalizaci stavby a zápas třetího kola by se v nové aréně nemohl uskutečnit, hrál by hradecký klub v azylu v Plzni, jak na Twitteru informoval redaktor deníku Sport Radek Šprynar. Proč se tahle možnost vůbec řeší? „Vzhledem k tomu, že není stadion zkolaudován, a tedy ani schválen pro ligu, musel Hradec nahlásit náhradní variantu, a tou je Plzeň,“ dodal Šprynar.

Zástupci hradeckého klubu jsou každopádně přesvědčení, že se do začátku srpna vše stihne a ve třetím kole dojde k velké slávě. Ostatně věří v to třeba i zástupci O2 TV, kteří zápas mezi Hradcem a Budějovicemi vybrali jako sobotní hlavní zápas, který se jako jediný ten den hraje od 18 hodin.

Současný stav budování nové hradecké arény si můžete projít na aktuálních záběrech, které se objevily na Youtube.

Hradecký klub už dřív začal s prodejem permanentních vstupenek, které vyjdou na celou sezonu 2023/24 na 3800 korun (podélné tribuny), 3000 korun (ochozy v zatáčkách stadionu) a 2400 korun (tribuny za bránou). Věrní fanoušci hradeckého klubu, kteří mají permanentku z aktuální sezony z Mladé Boleslavi, mají 1000 korun slevu.

Pro srovnání: Vedlejší Pardubice prodávají na nový stadion permanentní vstupenky za 3800 až 5900 korun. Permanentky na Baník Ostrava na vítkovický stadion lze pořídit za 2100 až 2900 korun a třeba na Spartu vyjde permanentka nové zájemce na 2900 až 4300 korun.

Novou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem téměř 800 milionů korun. Stadion bude mít kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června, když příští sezona první ligy má startovat v sobotu 22. července.

FC Hradec Králové se do první ligy vrátil od sezony 2021/22 po čtyřech letech ve druhé lize a oba poslední ročníky hrál své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, kde moc lidí nechodí ani na domácí zápasy místního týmu. Na Hradec tak v minulé sezoně chodila nejmenší průměrná návštěva v lize – 1533 lidí. Sousední Pardubice otevřely nový stadion pro 4600 lidí letos na začátku roku a na jaře měly pravidelně plný dům.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s