Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Pomozte malému Matymu. Zlín se Slavií budou při zápase hledat dárce kostní dřeně

14. únor 2024
Sdílejte:
V tomhle ligovém zápase nepůjde jen o tři body. Hledat se bude i velká pomoc pro sedmiletého Matyho.
Foto: FC Zlín

Ve Zlíně se dnes od 18 hodin hraje dohrávka 17. kola, na tamní Letnou přijede Slavia. Zápas, který byl původně plánovaný na začátek prosince a byl odložený kvůli sněhové kalamitě, měl tehdy v doprovodném programu pomoci sedmiletému Matějovi při hledání vhodného dárce kostní dřeně.

Tenhle bohulibý program se s dnešní dohrávkou vrací do hry.

„Malý bojovník Matěj stále soupeří s časem a hledá vhodného dárce v rámci transplantace kostní dřeně. A protože se tento stále nenašel, rozhodli jsme se, že my ševci, pomůžeme a jeho šance se pokusíme zvýšit! A to přímo na středečním zápase se Slávií,“ burcuje zlínský klub veřejnost.

Sedmiletý Zlíňák Matěj se už od dvou měsíců potýká s nemocí. Netvoří se mu červené krvinky a co nejdříve musí podstoupit transplantaci kostní dřeně. Stále však nemá vhodného dárce, který by jej zachránil.

„Do života jdu naplno. Zvesela a s obrovskou chutí. Závodím rád. Se všemi, ve všem a pořád,“ říká Maty, který teď závodí o nejcennější vítězství.

Zlínský klub se chce při středečním zápasu na Letné pokusit vhodného dárce kostní dřeně najít. Na stadionu budou umístěny dvě zázemí, které budete moci navštívit a zaregistrovat se. Stany budou umístěny mezi východní a jižní tribunou u mobilního fanshopu a u hlavní tribuny v blízkosti turniketů.

„Samotná registrace spočívá v jednoduchém stěru z úst a vyplněním dotazníku, který se následně zasílá k vyhodnocení,“ informuje zlínský klub.

Ševci, pomozme malému Matymu zvítězit nad časem, dejme naději na život nejen jemu, ale i ostatním potřebným. Zapište se, prosím, do registru, pokud vám to podmínky dovolují,“ vyzývají zástupci klubu.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s