Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Změní Trpišovský přístup? Rozebíráme šance Sparty a Slavie před dvojitým derby

27. únor 2024
Sdílejte:
Jak dopadnou dva souboje titánů v jednom týdnu? Jaké taktické šachy čekat od Priskeho s Trpišovským? A dočkáme se pohlednějšího fotbalu než naposledy? S Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem jsme rozebrali nadcházejí derby pražských S na šroubky.
Foto: Profimedia / Milan Kammermayer

Následujících pár týdnů si fotbaloví fanoušci užijí. Kromě soubojů se světovou extratřídou v Evropské lize čekají na Spartu a Slavii také dva vzájemné souboje. Navíc během pár dnů. Jak moc se bude středeční pohárové a nedělní ligové derby lišit? A máme od Briana Priskeho a Jindřicha Trpišovského očekávat veletoče při skladbě sestavy?

„Ani v poháru nečekejte souboj béček. Nedokážu si představit, že by Priske nechal hrát vyloženě slabší kusy. Určitě jsou varianty, jak kádr protočit, ale nebudou to výrazné proměny. Čekal bych změnu jednoho hráče v každé linii,“ odhaduje Vojtěch Mrklas, taktický expert Football Clubu a videoanalytik u české reprezentace U19 v novém FC podcastu.

„Myslím si, že ve středu to trochu pošetří i Slavia. Trenéři nebudou chtít odkrýt všechny karty před nedělním mačem. Jsem zvědavý, jak bude vypadat hra. Je škoda, že se Slavia v posledních derby až moc soustředila na to, jak narušit soupeře, než aby se snažila sama dominovat,“ říká v FC podcastu Tomáš Daníček, fotbalový analytik, který je na twitteru známý se svým účtem Czech Football.

Oba pak mají jasno o hlavních zbraních pražských S. „Angelo Preciado je nejrychlejší hráč, kterého Sparta má. Zvlášť ve chvíli, kdy by letenští postavili dva útočníky, by jako winngbek mohl hrát ještě výš než obvykle, což by pro Slavii mohlo být na pravé straně smrtící. Je otázkou, jestli ho Priske využije v obou zápasech, nebo si ho pošetří na víkendovou ligu, aby se zbytečně neutavil,“ říká Mrklas. „Na Preciada se v derby taky hodně těším, protože má neuvěřitelné spektrum silných stránek. U Slavie pak bude divokou kartou Petr Ševčík, kterého nemá Priske v derby načteného,“ dodává Daníček.

A jakou by sestavili ideální jedenáctku ze soupisek obou týmů? Staněk – Panák, Ogbu, Sörensen – Preciado, Kairinen, Ševčík, Wallem – Haraslín, Birmančevič – Chytil.

Související články

Krásné zápasy teprve přijdou. Start ligy očima trenérů

Sparta herně nepřesvědčila, ale brala tři body. Slavia herně nepřesvědčila a má jen bod. Baník prohrál v Ďolíčku a Plzeň s i z Prahy naopak odvezla tři body. A Jan Kliment dal rovnou možná gól sezony. Začala liga, takhle zápasy zhodnotili trenéři.

Česká liga

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno si musí obhájce titulu dávat pozor?

Sparta

Horké francouzské léto skončilo. Kluby už se nemusí bát bankrotu

Nová sezona francouzské Ligue 1 začíná za čtyři týdny. Bez Mbappého, Aubameyanga, Ben Yeddera nebo Lenyho Yora. A zároveň s pořádně utáhnutými opasky u většiny klubů. Ještě pár dnů zpátky totiž neměla prodaná televizní práva na období 2024 až 2029. Nakonec se to povedlo, ale...

Ligue 1
Popup se zavře za 8s