Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Drzá nabídka na Haalanda. Chceme ho na hostování, píše City soused ze sedmé ligy

15. listopad 2022
Sdílejte:
Ashton United láká Erlinga Haalanda na soutěžní fotbal během příštích šesti týdnů, kdy bude mistrovství světa. Dává to větší smysl, než kdyby hrál šest týdnů golf, píše klub.
Mám to vzít?Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Takhle se říká o pozornost.

Ashton United z Northern Premier League Premier Division, sedmé úrovně anglického fotbalu, poslal oficiální nabídku na hostování Erlinga Haalanda ze sousedního Manchesteru City.

Například britský The Guardian píše o „drzé“ nabídce. Jde o to, že Norsko se nekvalifikovalo na mistrovství světa v Kataru a klubový špičkový fotbal se po dobu turnaje zastaví.

V Ashtonu věří, že mohou útočníkovi nabídnout perfektní řešení, které mu pomůže udržet si zápasovou kondici.

„Prostě to dává smysl,“ uvedl manažer Robins Michael Clegg pro klubový web. „City nehrají a my chceme pomoci tím, že udržíme Erlinga fit. Dává to větší smysl, než kdyby hrál šest týdnů golf.“

„Myslíme si, že se nám bude skvěle hodit a opravdu dobře zapadne do dynamiky našeho týmu,“ dodal Clegg.

Ashton, který sídlí deset kilometrů od Etihad Stadium, je ve své divizi jedenáctý a v sobotu v Gainsborough prohrál 2:0 před 622 diváky.

Haaland po letním přestupu z Dortmundu do City za 51 milionů liber vstřelil 23 gólů v 18 zápasech v Premier League, dalších pět přidal ve čtyřech zápasech Ligy mistrů.

Pep Guardiola minulý týden řekl, že Haaland dostane nějaké volno, než se začátkem prosince vrátí k tréninku. Zástupci City zatím na nabídku svého souseda nereagovali.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s