Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Tady vládne Šeriff. Šéf Tiraspolu přežil atentát a ovládl nemocnou zemi

05. říjen 2023
Sdílejte:
Ještě nedávno věděli něco víc o Šeriffu Tiraspol jen skuteční znalci východoevropského fotbalu. Pak ale vyhrál na Realu a získal si celoevropskou pozornost. Teď přijíždí na Slavii, tak si tenhle klub jednoho muže pojďme pořádně představit v textu, který vyšel původně na začátku roku 2022 v tištěném Football Clubu.
Foto: Vitalii Vitleo/Shutterstock

Klub, který při své premiérové účasti v Lize mistrů v roce 2021 dokázal vyhrát na Realu, je pozoruhodný především svým příběhem. Ten výstižně ilustruje divoký vývoj posledních třiceti let v postsovětském prostoru. Šeriff Tiraspol totiž vlastní stejnojmenná korporace, největší v separatistické Podněsterské moldavské republice. A platíme ho do určité míry i my, když si kupujeme nekolkované cigarety. Plus další zboží, u kterého nás to ani nenapadne.

Související články

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář

Bundesligová tečka: Legendární Leverkusen, nováček do Evropy a záchrana na poslední chvíli

Bayer Leverkusen je definitivně neporaženým mistrem, Stuttgart s Hoffenheimem sestřelily Bayern na třetí místo, Heidenheim míří do Evropy a v Berlíně se bude Bundesliga hrát i příští sezonu. To nejdůležitější z posledního bundesligového kola přináší další díl seriálu Die Liga.

Die Liga
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.