Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Zaměstnání? Fotbalové manželství s legendou

21. září 2023
Sdílejte:
Když se vodili za ruku k dubu u Ohře, netušila, že bude celý život chystat večeři přesně na šestou. A že o narození dcery pozdějšímu legendárnímu reprezentačnímu kapitánovi pošle vzkaz do Súdánu. Stanislava Nováková s láskou, vtipem i upřímností vypráví příběh fotbalové manželky v Československu druhé půle 20. století.
Pohřeb Ladislava Nováka v roce 2011. Kromě Stanislavy Novákové se s ním přišli rozloučit i osobnosti z českého fotbalového prostředí včetně jeho spoluhráčů z MS v Chile.Foto: Jiří Hadač, David Malik / CNC / Profimedia

Víc než deset let byla první dámou československého fotbalu. Tak dlouho vedl její manžel coby kapitán národní tým. Ona sama se ovšem při takovém označení ošívala. Po boku Ladislava Nováka prožila půl století. V době, kdy i jeden z nejlepších levých obránců světa chodil domů na obědy, a ač kapitán Dukly, před výplatou hledával po kapsách zapomenuté drobné.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.