Video: Hloupější gól jste neviděli. Navíc rozhodl

29. listopad 2023
Sdílejte:
Je to sice záběr z třetí ligy, ale z té anglické, která je profesionální. Na tenhle gól bude chtít polský brankář Max Stryjek hodně rychle zapomenout.
Pro jednoho zmar, pro další radost.Foto: Profimedia

Byl by to tuctový zápas, jeden z mnoha. Teď ale záběry ze zápasu Barnsley – Wycombe obíhají fotbalový svět kvůli rozhodujícímu gólu, který v první minutě nastavení dal domácí útočník Sam Cosgrove.

​„Takový gól jsem ještě neviděl. Obvykle když útočník naběhne do brankáře, je to faul. Ale zároveň musíte držet míč,“ řekl po zápase trenér Wycombu Matt Bloomfield.

„Na gólu, který jsme dali za bizarních okolností, bylo něco komediálního, ale to by nemělo ubírat na tom, že to byly skvělé tři body. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tolik šancí,“ snažil se pozornost na dobrý výkon svého týmu obrátit Neil Collins, trenér domácích.

Nemá šanci, takový gól je prostě unikátní.

Barnsley zvítězilo 1:0 a ze sedmého místa po 18 zápasech ztrácí na první Bolton osm bodů. Wycombe je v 24členné tabulce League One na patnáctém místě, devět bodů za Barnsley.

Související články

Glosář Luďka Mádla: Jeden gól od Schicka je málo. A kde byl Chorý?

Depresi vystřídala česká útočná smršť. Bohužel bez adekvátního počtu balonů, co by se uhnízdily v gruzínské síti, hodnotí druhý český zápas na Euru reportér Luděk Mádl.

Glosář

Kolik bodů stačí na postup? Historie říká, že je třeba porazit Turky

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Euro 2024
Aktualizováno

Proč máme ošklivější dresy než Albánie? A co nejvíc ovlivňuje byznys s fotbalovými trikoty?

Kdo má nejhezčí a nejošklivější dresy Eura? Jak dnes pracují kluby s designem dresů a dalšího merche? V čem se liší menší výrobci od obřích brandů? A proč se design a střih dresů za poslední tři dekády tolik proměnil? O tom jsme si povídali s novinářem Martinem Vaitem z iSport.cz a ředitelem yoursport Pavlem Hodkem.

Podcast
Popup se zavře za 8s