Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

29. listopad 2023
Sdílejte:
Je to sice záběr z třetí ligy, ale z té anglické, která je profesionální. Na tenhle gól bude chtít polský brankář Max Stryjek hodně rychle zapomenout.
Pro jednoho zmar, pro další radost.Foto: Profimedia

Byl by to tuctový zápas, jeden z mnoha. Teď ale záběry ze zápasu Barnsley – Wycombe obíhají fotbalový svět kvůli rozhodujícímu gólu, který v první minutě nastavení dal domácí útočník Sam Cosgrove.

​„Takový gól jsem ještě neviděl. Obvykle když útočník naběhne do brankáře, je to faul. Ale zároveň musíte držet míč,“ řekl po zápase trenér Wycombu Matt Bloomfield.

„Na gólu, který jsme dali za bizarních okolností, bylo něco komediálního, ale to by nemělo ubírat na tom, že to byly skvělé tři body. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tolik šancí,“ snažil se pozornost na dobrý výkon svého týmu obrátit Neil Collins, trenér domácích.

Nemá šanci, takový gól je prostě unikátní.

Barnsley zvítězilo 1:0 a ze sedmého místa po 18 zápasech ztrácí na první Bolton osm bodů. Wycombe je v 24členné tabulce League One na patnáctém místě, devět bodů za Barnsley.

Možná nejhezčí gól české fotbalové reprezentace za poslední roky. Výstavním akrobatickým kopem ho v zápase s Jižní Koreou dala Eva Bartoňová. Přesvědčte se sami.

Girl Power

Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.

Zábava

Výbuch radosti a pak pořádné zatrnutí. Záložník Bayeru Leverkusen Granit Xhaka si po parádní gólové střele vystřelil i ze všech na stadionu včetně trenéra Alonsa a lékařského týmu.