Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

29. listopad 2023
Je to sice záběr z třetí ligy, ale z té anglické, která je profesionální. Na tenhle gól bude chtít polský brankář Max Stryjek hodně rychle zapomenout.
Pro jednoho zmar, pro další radost.Foto: Profimedia

Byl by to tuctový zápas, jeden z mnoha. Teď ale záběry ze zápasu Barnsley – Wycombe obíhají fotbalový svět kvůli rozhodujícímu gólu, který v první minutě nastavení dal domácí útočník Sam Cosgrove.

​„Takový gól jsem ještě neviděl. Obvykle když útočník naběhne do brankáře, je to faul. Ale zároveň musíte držet míč,“ řekl po zápase trenér Wycombu Matt Bloomfield.

„Na gólu, který jsme dali za bizarních okolností, bylo něco komediálního, ale to by nemělo ubírat na tom, že to byly skvělé tři body. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tolik šancí,“ snažil se pozornost na dobrý výkon svého týmu obrátit Neil Collins, trenér domácích.

Nemá šanci, takový gól je prostě unikátní.

Barnsley zvítězilo 1:0 a ze sedmého místa po 18 zápasech ztrácí na první Bolton osm bodů. Wycombe je v 24členné tabulce League One na patnáctém místě, devět bodů za Barnsley.