Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

15. duben 2024
Sdílejte:
Václav Hladký pokračuje ve skvělé sezoně. Naposledy o víkendu svému Ipswichi zachránil cenný bod v zápase s Middlesborough.
Václav Hladký v dresu Ipswiche.Foto: Profimedia

Ipswich je v posledních kolech jednookým králem mezi slepými, co se úplné špičky druhé anglické ligy týče. Z posledních třech zápasů bral jen dva body, přesto je tři kola před koncem první.

Druhý Leicester je zpátky o bod (ale má o zápas víc), ale poslední dva zápasy prohrál. Naposledy 0:1 na hřišti Plymouthu, který si tak výrazně pomohl v boji o sestup.

Třetí Leeds má ještě horší formu než Ipswich a z posledních třech kol má jen jeden bod a naposledy teď o víkendu prohrál 0:1 doma s Blackburnem. Na traktoristy, jak se Ipswichi přezdívá, tak Leeds teď ztrácí dva body.

Ipswichi tedy stačila remíza 1:1 s Middlesborough (9.) na udržení první příčky. První dvě místa v Chamionship znamenají přímý postup do Premier League.

Hladký k tomu pomohl i dvěma skvělými zákroky ve druhém poločasu, za což ho jeho klub pochválil na sociálních sítích.

Kdyby se v první dvojce Hladký s Ipswichem udrželi i po třech zbývajících zápasech – v Hullu (7.), Coventry (8.) a doma s Huddesrfieldem (22.) – budou slavit druhý postup v řadě. Druhou ligu totiž hrají jako nováček po postupu ze třetí ligy.

Hladký v aktuální sezoně odchytal kompletní minutáž ve druhé lize. V minulém ročníku přitom ve třetí lize dělal dvojku za Angličanem Christianem Waltonem, který se ale v přípravě na aktuální sezonu zranil a Hladký už ho do brány nepustil.