Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

18. leden 2024
Sdílejte:
Dnes jsou to přesně čtyři roky, co norský snajpr Erling Haaland vletěl jako buldozer do německé Bundesligy. Ve svém prvním mači za Dortmund nasázel během 23 minut hattrick a otočil průběh zápasu. Připomeňte si jeho galapředstavení.
Erling Haaland ničil v dresu Borussie Dortmund obrany v německé Bundeslize. Hattrick dal hned v prvním zápase.Foto: Shutterstock

18. ledna 2020 – den, kdy tehdy devatenáctiletý útočník Erling Haaland definitivně vstoupil do nejvyšších pater evropského fotbalu. Dnes jsou to přesně čtyři roky od jeho bundesligového debutu v dresu Borussie Dortmund. A norský ostrostřelec se hned uvedl v nejlepším světle. Na hřiště šla čerstvá posila z Red Bull Salbzurg v 56. minutě zápasu 18. kola Bundesligy, ve kterém se hostujícímu Dortmundu proti houževnatému Augsburgu vůbec nevedlo – žluto-černí ve chvíli, kdy šel Haaland na plac, prohrávali už 1:3.

Sledujte Bundesligu

Partnerem německého fotbalu na stránkách Football Clubu je Nova Sport.

Bundesliga živě

Jenže pak přišly chvíle blonďatého vikinga, který svým typickým buldočním způsobem poprvé zasunul hned po jedné minutě na hřišti. A v následujících dvaceti minutách přidal další dva góly. Tehdejší kouč Dortmundu Lucien Favre si mohl gratulovat – hvězda se zrodila!

Haaland pak v následujících 66 bundesligových zápasech v dresu Borussie nastřílel 59 gólů. A na tempu neubral ani po přestupu do Premier League – ba právě naopak. V 50 zápasech za Manchester City v anglické lize totiž přidal dalších 50 gólů.