Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

13. březen 2024
Tým ze Saarbrückenu po Bayernu a Frankfurtu vyřadil i Mönchengladbach a je už v semifinále německého poháru. Prohlédněte si rozhodující gól úterního zápasu, který padl v úplném závěru.
Kai Brünker (vlevo) právě vstřelil vítězný gól do sítě Gladbachu.Foto: Profimedia

Pohárový sen třetiligového klubu 1. FC Saarbrücken senzačně pokračuje. Pohároví specialisté, kteří v předchozích kolech vyřadili ze soutěže rekordního vítěze poháru Bayern Mnichov, loňského finalistu Eintracht Frankfurt a druholigové Karlsruhe, porazili v přeloženém čtvrtfinálovém utkání i další bundesligový klub Borussii Mönchengladbach 2:1.

Nyní se v úterý 2. dubna utkají v semifinále doma s druholigovým klubem 1. FC Kaiserslautern. Pro Saarbrücken je to druhá semifinálová účast od sezony 2019/20. Ve třetí lize je 1. FC aktuálně na devátém místě ve dvacetičlenné soutěži s malou šancí na postup do druhé ligy.

Stejně jako proti Bayernu zasadil Saarbrücken bundesligovému klubu pozdní vyřazovací úder v nastaveném čase. Tentokrát se o výhru 2:1 postaral ve třetí minutě nastaveného času Kai Brünker. V prvním poločase poslal Gladbach do vedení Robin Hack, střelec víkendového double v derby s Kolínem nad Rýnem (8'), a v divoké úvodní fázi v dalších nepříjemných povětrnostních podmínkách v Sársku rychle vyrovnal Amine Naifi (11').

„Teď jsme v semifinále, řekl bych, že jsme jednou nohou ve finále,“ řekl po zápase v rozhovoru s televizí Sky střelec vítězné branky Kai Brünker. A semifinále proti Kaiserslauternu označil za vrchol fotbalové sezony pro každého správného fotbalového romantika.

Pokud věříte Brünkerovi, že Saarbrücken je jednou nohou ve finále a chtěli byste u vyvrcholení téhle fotbalové pohádky být napřímo na Olympijském stadionu v Berlíně, tak můžete. Německý fotbalový svaz už na zápas, který se hraje v sobotu 25. května, prodává na svém webu lístky, cena startuje od 70 eur.

Poprvé v historii německého poháru se stalo, že se mezi poslední čtyři celky DFB Cupu dostal pouze jeden bundesligový klub. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Leverkusen a druholigový Düsseldorf.

V posledních týdnech se ve Fortuna lize víkend co víkend snášela ostrá kritika na VAR. Tohle kolo byla řada zápasů bez videorozhodčího. A zrovna na Bohemce by se přitom hodil. Pardubický Chlumecký dostal za úder hlavou ve stylu Tomáše Chorého pouze žlutou kartu. Jak byste tento zákrok posoudili vy?

Česká liga

Pražská Sparta zvítězila v Olomouci 4:1 a udržela si v čele tabulky Fortuna ligy čtyřbodový náskok. Za výhrou ji na Andrově stadionu hnalo přes 4500 fanoušků. Prohlédněte si jejich parádní choreo.

Sparta

Kamerunský brankář Manchesteru United André Onana chytal až do 85. minuty zápasu proti Burnley skvělý zápas. Nakonec ale vyrobil penaltu a zavinil svému týmu další bodovou ztrátu.