Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

17. duben 2024
Tenhle dvojitý úder Niclase Füllkruga a Marcela Sabitzera posunul Borussii poprvé od roku 2013 do semifinále Ligy mistrů.
Niclas Füllkrug pomohl poslat Dortmund do semifinále Ligy mistrů.Foto: Profimedia

V Madridu Dortmund prohrál 1:2, na Westfálském stadionu se ale v úterý děly velké věci, po kterých je Borussia už v semifinále Ligy mistrů, kde narazí na PSG. Pařížané také zvládli otočit vývoj svého dvojzápasu, když v Barceloně vyhráli 4:1.

Zpět do Dortmundu. Ten byl v euforii už po prvním poločase, po kterém vedl 2:0 po brankách Juliana Brandta a Iana Maatsena. Pak ale přišel nepovedený start do druhého poločasu a Atlético i po vlastním gólu Matse Hummelse srovnalo na 2:2.

Černožlutí se ale nesložili. Naopak těsně po 70 minutách hry přišel rozhodující dvojúder, ze kterého už se Atlético neprobralo.

Dortmund je poprvé od roku 2013 v semifinále. Tenkrát došel až do finále, kde v londýnském Wembley podlehl Bayernu. Letos může stále doufat v odvetu. Finále se hraje opět ve Wembley a může se stát, že v něm na sebe opět narazí Borussia s Bayernem.

„Finále si musíte zasloužit. Ještě nám zbývají dva zápasy. A když už jsme tak daleko, má smysl o finále bojovat,“ zůstal po včerejším euforickém zážitku nohama na zemi Edin Terzič, trenér Dortmundu. Borussia s PSG hrála už ve skupině, kde v Paříži prohrála 0:2 a doma remizovala 1:1.

Terzič ale také svým hráčům vysekl poklonu za celé počínání v dvojzápase s Atléticem a označil je za hrdiny. „Byli jsme prostě mnohem lepším a aktivnějším týmem,“ řekl.