Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Startuje Ligue 1: Bez Mbappého, zato s další revolucí v PSG, posílenou Marseille a alsaskou Chelsea

11. srpen 2023
Sdílejte:
Nový ročník Ligue 1 je tady. Letnímu dění jako obvykle dominovalo PSG, které zažívá výjimečně divoké období i na své poměry. Může za to především kauza Kyliana Mbappého. Pozice francouzské hvězdy ale není to jediné, co se v Paříži během přestávky změnilo. Velké věci se navíc děly i u konkurence.
Uvidíme ho vůbec v téhle sezoně v klubovém dresu?Foto: Profimedia

Je to už tradiční obrázek. Zatímco se hvězdy PSG připravují na začátek sezony a jezdí na turné po celém světě, stranou zájmu funguje skupinka hráčů, kteří nemají v klubu budoucnost. Většinou ji tvoří navrátilci z hostování, odepsaní náhradníci nebo mladíci, pro něž po opuštění juniorky není místo v áčku. Pro trénink mají k dispozici veškerý klubový servis, většině z nich ale zařazení do skupiny předává jasnou zprávu: PSG s tebou do příští sezony nepočítá.

Letos je tato parta vyvrhelů obzvlášť našlapaná. Hráči jako Georginio Wijnaldum, Abdou Diallo, Julian Draxler nebo Leandro Paredes by se neztratili na soupiskách mnoha evropských klubů, místo toho ale trénují ve společnosti několika juniorů a doufají, že se do konce léta najde vhodný zájemce o jejich služby. V posledních týdnech na ně ale přece jen dopadla zář reflektorů. Skupinku postradatelných posílil samotný Kylian Mbappé.

Schrödingerův Mbappé

Shrnout letní dění kolem Kyliana Mbappého by vydalo na tlustou brožuru, nemělo by to ale velký smysl. Podrobnosti o celé kauze dominují médiím už nějaký ten týden a vyhnout se jim nemohli snad ani ti, pro které je už tento nekonečný příběh vrcholná nuda. Což se dá snadno pochopit. Otázka Mbappého budoucnosti je otevřená nejméně od roku 2021 a odpověď je stále v nedohlednu, přestože už by ji chtěli snad všichni. Možná kromě Fabrizia Romana, který s nekončící kauzou má o čem reportovat.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.