Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Startuje Ligue 1: Bez Mbappého, zato s další revolucí v PSG, posílenou Marseille a alsaskou Chelsea

11. srpen 2023
Sdílejte:
Nový ročník Ligue 1 je tady. Letnímu dění jako obvykle dominovalo PSG, které zažívá výjimečně divoké období i na své poměry. Může za to především kauza Kyliana Mbappého. Pozice francouzské hvězdy ale není to jediné, co se v Paříži během přestávky změnilo. Velké věci se navíc děly i u konkurence.
Uvidíme ho vůbec v téhle sezoně v klubovém dresu?Foto: Profimedia

Je to už tradiční obrázek. Zatímco se hvězdy PSG připravují na začátek sezony a jezdí na turné po celém světě, stranou zájmu funguje skupinka hráčů, kteří nemají v klubu budoucnost. Většinou ji tvoří navrátilci z hostování, odepsaní náhradníci nebo mladíci, pro něž po opuštění juniorky není místo v áčku. Pro trénink mají k dispozici veškerý klubový servis, většině z nich ale zařazení do skupiny předává jasnou zprávu: PSG s tebou do příští sezony nepočítá.

Letos je tato parta vyvrhelů obzvlášť našlapaná. Hráči jako Georginio Wijnaldum, Abdou Diallo, Julian Draxler nebo Leandro Paredes by se neztratili na soupiskách mnoha evropských klubů, místo toho ale trénují ve společnosti několika juniorů a doufají, že se do konce léta najde vhodný zájemce o jejich služby. V posledních týdnech na ně ale přece jen dopadla zář reflektorů. Skupinku postradatelných posílil samotný Kylian Mbappé.

Schrödingerův Mbappé

Shrnout letní dění kolem Kyliana Mbappého by vydalo na tlustou brožuru, nemělo by to ale velký smysl. Podrobnosti o celé kauze dominují médiím už nějaký ten týden a vyhnout se jim nemohli snad ani ti, pro které je už tento nekonečný příběh vrcholná nuda. Což se dá snadno pochopit. Otázka Mbappého budoucnosti je otevřená nejméně od roku 2021 a odpověď je stále v nedohlednu, přestože už by ji chtěli snad všichni. Možná kromě Fabrizia Romana, který s nekončící kauzou má o čem reportovat.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.