Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Půl miliardy pryč a Pauknerovi stále čekají, kdy jim Dukla přinese radost

08. únor 2024
Sdílejte:
Pátým rokem se snaží vrátit do první ligy. Nedaří se to, i když mají v zádech miliardáře Petra Pauknera a jeden z nejvyšších rozpočtů v druhé lize. Teď půjdou do jara z druhého místa a s nadějí na velký úspěch v poháru. Dukla má na čase uspět, možnosti se totiž zužují, říká šéf klubu Bohumil Paukner.
S Petrem Radou zpět do první ligy? Trenér Dukly a její majitel Petr Paukner na Julisce. Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Dukla Praha patří mezi nejslavnější značky nejen tuzemského, ale i evropského fotbalu. Vedle 11 mistrovských titulů se v její historii skví čtyři čtvrtfinálové účasti v Poháru mistrů evropských zemí v 60. letech, v sezoně 1966/67 vylepšené dokonce semifinálovým startem proti Celtiku Glasgow. Semifinále Poháru vítězů pohárů proti Dynamu Kyjev se na Julisce hrálo dokonce ještě na jaře 1986.

Už pátým rokem ale Dukla Praha startuje jen ve Fortuna: Národní lize, tedy v druhé nejvyšší soutěži. „Ta slavná historie už se nikdy nevrátí, žijeme přeci jen v jiném světě, než ve kterém působili Masopust a spol. Ale přinejmenším návratu do nejvyšší soutěže bych se tu přeci jen ještě rád dožil,“ říká Bohumil Paukner, předseda představenstva klubu.

Jeho bratr Petr už jedenáctým rokem Duklu vlastní a z výrazné části financuje. „Hranice půl miliardy korun už byla v tomto směru z jeho strany překročena,“ konstatuje Bohumil Paukner, který poskytl Football Clubu obsáhlý rozhovor.

Z něj vysvitlo, že pojítkem mezi slavnou Duklou Praha, která v socialistickém zřízení fungovala coby armádní klub, je nejen sekretář Miloslav Jícha, který v Dukle funguje už od roku 1957 (!), ale dokonce i sám Bohumil Paukner, který na Julisce působil coby dobrovolný funkcionář už v 80. letech.

Paukner podrobně popisuje, za jakých okolností jeho bratr klub koupil, jak vysoké přitom nevědomky převzal dluhy - a jak se Dukle i se stamilionovým rozpočtem „podařilo“ sestoupit.

Na přetřes přišlo i paradoxně vyhlížející disciplinární šetření Dukly Praha za oplétačky jejího někdejšího manažera Michala Šrámka s Romanem Berbrem, specifika fungování fotbalového klubu v soukromém vlastnictví na armádním stadionu i perspektivy pro jarní část sezony (výkop je na začátku března), ve které bude Dukla Praha ze druhého místa útočit na postup do nejvyšší soutěže. A v Opavě se navíc pokusí protáhnout své pohárové tažení postupem do semifinále Mol Cupu. To vše pod vedením trenéra Petra Rady, dalšího z mužů, který ještě pamatuje Duklu Praha v časech jejího rozkvětu.

Související články

Krásné zápasy teprve přijdou. Start ligy očima trenérů

Sparta herně nepřesvědčila, ale brala tři body. Slavia herně nepřesvědčila a má jen bod. Baník prohrál v Ďolíčku a Plzeň s i z Prahy naopak odvezla tři body. A Jan Kliment dal rovnou možná gól sezony. Začala liga, takhle zápasy zhodnotili trenéři.

Česká liga

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno je třeba dávat pozor?

Sparta

Horké francouzské léto skončilo. Kluby už se nemusí bát bankrotu

Nová sezona francouzské Ligue 1 začíná za čtyři týdny. Bez Mbappého, Aubameyanga, Ben Yeddera nebo Lenyho Yora. A zároveň s pořádně utáhnutými opasky u většiny klubů. Ještě pár dnů zpátky totiž neměla prodaná televizní práva na období 2024 až 2029. Nakonec se to povedlo, ale...

Ligue 1
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.