Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Půl miliardy pryč a Pauknerovi stále čekají, kdy jim Dukla přinese radost

08. únor 2024
Sdílejte:
Pátým rokem se snaží vrátit do první ligy. Nedaří se to, i když mají v zádech miliardáře Petra Pauknera a jeden z nejvyšších rozpočtů v druhé lize. Teď půjdou do jara z druhého místa a s nadějí na velký úspěch v poháru. Dukla má na čase uspět, možnosti se totiž zužují, říká šéf klubu Bohumil Paukner.
S Petrem Radou zpět do první ligy? Trenér Dukly a její majitel Petr Paukner na Julisce. Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Dukla Praha patří mezi nejslavnější značky nejen tuzemského, ale i evropského fotbalu. Vedle 11 mistrovských titulů se v její historii skví čtyři čtvrtfinálové účasti v Poháru mistrů evropských zemí v 60. letech, v sezoně 1966/67 vylepšené dokonce semifinálovým startem proti Celtiku Glasgow. Semifinále Poháru vítězů pohárů proti Dynamu Kyjev se na Julisce hrálo dokonce ještě na jaře 1986.

Už pátým rokem ale Dukla Praha startuje jen ve Fortuna: Národní lize, tedy v druhé nejvyšší soutěži. „Ta slavná historie už se nikdy nevrátí, žijeme přeci jen v jiném světě, než ve kterém působili Masopust a spol. Ale přinejmenším návratu do nejvyšší soutěže bych se tu přeci jen ještě rád dožil,“ říká Bohumil Paukner, předseda představenstva klubu.

Jeho bratr Petr už jedenáctým rokem Duklu vlastní a z výrazné části financuje. „Hranice půl miliardy korun už byla v tomto směru z jeho strany překročena,“ konstatuje Bohumil Paukner, který poskytl Football Clubu obsáhlý rozhovor.

Z něj vysvitlo, že pojítkem mezi slavnou Duklou Praha, která v socialistickém zřízení fungovala coby armádní klub, je nejen sekretář Miloslav Jícha, který v Dukle funguje už od roku 1957 (!), ale dokonce i sám Bohumil Paukner, který na Julisce působil coby dobrovolný funkcionář už v 80. letech.

Paukner podrobně popisuje, za jakých okolností jeho bratr klub koupil, jak vysoké přitom nevědomky převzal dluhy - a jak se Dukle i se stamilionovým rozpočtem „podařilo“ sestoupit.

Na přetřes přišlo i paradoxně vyhlížející disciplinární šetření Dukly Praha za oplétačky jejího někdejšího manažera Michala Šrámka s Romanem Berbrem, specifika fungování fotbalového klubu v soukromém vlastnictví na armádním stadionu i perspektivy pro jarní část sezony (výkop je na začátku března), ve které bude Dukla Praha ze druhého místa útočit na postup do nejvyšší soutěže. A v Opavě se navíc pokusí protáhnout své pohárové tažení postupem do semifinále Mol Cupu. To vše pod vedením trenéra Petra Rady, dalšího z mužů, který ještě pamatuje Duklu Praha v časech jejího rozkvětu.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.