Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Glosář Luďka Mádla: Lákavé ligové menu ještě okořenil sparťanský ďáblík

08. duben 2024
Sdílejte:
Dominance S v české lize je srovnatelná s Realem Madrid, Spartě ale komplikuje život Angelo Preciado. Do detailu vše rozebírá nový Glosář.
Bude slávistická jízda pokračovat i v Plzni? Petr Ševčík se raduje z gólu do sítě Bohemians.Foto: Profimedia

Událostí 27. kola je samozřejmě domácí ztráta Sparty s Mladou Boleslaví, která do čela průběžné tabulky vrátila pražskou Slavii.

O tom, že v probíhající sezoně jsou podobná zakopnutí u pražských S méně častým jevem než například loni, svědčí fakt, že už po 27 kolech nastřádala nyní Slavia zisk 68 bodů (2. Sparta 67), přičemž právě se 68 body loni Sparta vyhrála celou třicetikolovou základní část (2. Slavia 66).

Pro obě S platí, že v probíhající sezoně nedokázala zatím zvítězit v šesti zápasech, Slavia si je však rozdělila na pět remíz a jednu porážku, Sparta má bilanci 21-4-2.

Slávisté remizovali koncem srpna v Jablonci, na přelomu září a října se Spartou a v Teplicích, v listopadu podlehli doma Plzni, v únoru remizovali ve Zlíně a v březnu na Spartě. Většina ztrát tedy evidentně vznikla na podzim.

Sparta v srpnu remizovala v Teplicích, v září na Slavii, na konci října prohrála v Mladé Boleslavi. A její zbývající ztráty jsou poměrně čerstvé: v březnu přišla remíza na Slavii a prohra v Plzni, teď remíza s Mladou Boleslaví.

Jak vidno, kromě dvou vzájemných ligových remíz, ztrácela obě S v Teplicích a proti Plzni, což může být pro Slavii varující před příštím kolem, kdy míří do Štruncových sadů. Spartě se zase pomalu, ale jistě, může vytvářet menší mindrák ze zápasů proti Mladé Boleslavi, která si na Letenské evidentně věří.

Zhruba jako Real Madrid

Míra dominance obou S v rámci domácí ligové soutěže je poměrně vysoká, Slavia dosud v sezoně získala 83,95 % možných bodů, Sparta 82,71 %.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.