Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Proč fotbalisti končí v dluzích? Jak se tomu vyhnout a jak investovat

29. březen 2023
Sdílejte:
Ve 20. díle Football Club podcastu řešíme s finančním analytikem Martinem Tománkem a advokátem Zdeňkem Tomíčkem peníze.
Hosté 20. dílu FC podcastu: Martin Tománek a Zdeněk TomíčekFoto: Tomáš Cetkovský

Když vyděláváte hodně peněz, neznamená to automaticky, že jich budete mít navždy dost. Musíte vědět co s nimi.

Například v Premier League v posledních týdnech chyběl Gustavo Scarpa, jedna z mnoha posil Nottinghamu Forest. Brazilec dostal od klubu povolení odcestovat do své vlasti, aby se tam u soudu domáhal spravedlnosti v případu milionového podvodu v oblasti kryptoměn.

A v Česku začátek fotbalového jara přinesl zprávu o velkých finančních problémech Adama Hlouška, který nadělal milionové dluhy a podal žádost o oddlužení.

Jak mají fotbalisti se svými penězi nakládat, aby se přinejmenším vyhnuli problémům a vysokým ztrátám a nejlépe se aspoň částečně zajistili na život po kariéře? Jak správně investovat a komu věřit? A v čem se liší pracovní poměr mezi kluby a hráči v zahraničí a v Česku?

Tomu a dalším tématům se věnuje nový díl podcastu Football Clubu s Martinem Tománkem, investičním analytikem finanční skupiny Partners a Zdeňkem Tomíčkem, partnerem advokátní kanceláře CEE Attorneys, který se zabývá fotbalovým právem a založil mezinárodní concierge agenturu pro profesionální sportovce.

Přejeme inspirativní poslech.

Hlavní témata podcastu:

1:25 – Představení hostů.

2:24 – Vysokopříjmoví a jejich chyby při nakládání s penězi.

9:00 – Jak správně investovat.

26:22 – Finanční gramotnost sportovců i celé společnosti.

30:01 – Gamblerství sportovců a další drahé koníčky a závislosti sportovců.

37:11 – Fotbalista jako OSVČ.

FC podcasty najdete na:

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s