Užij si MS naplno se Zajícem v Americe!

Tak snad si měl vedle sebe kýbl. Ligový trenér reagoval na nespokojeného fanouška

28. duben 2025
Sdílejte:
Sociální sítě někdy propojí fanoušky s fotbalovými profesionály. Známe to třeba z reakcí Jaroslava Tvrdíka nebo Ondřeje Kanii na sociální síti X. Teď je napodobil olomoucký trenér Tomáš Janotka.
Tomáš Janotka v akci.Foto: Ota Bartovský / Mafra / Profimedia

Olomoucká Sigma hraje výbornou sezonu. Pod trenérem Tomášem Janotkou omladila kádr, udělala ligové hvězdy z Jana Klimenta a Filipa Zorvana, dostala se do ligové top šestky a čeká ji finále domácího poháru se Spartou, které když vyhraje, tak se dostane v příštím roce do Evropy a bude tam mít jistou minimálně Konferenční ligu.

Sobotní zápas se Slavií ale Sigmě vůbec nevyšel a byla jen sparingpartnerem hostujícího týmu, který si v Olomouci definitivně zajistil mistrovský titul výhrou 5:0. Andrův stadion se navíc proměnil i v prezentaci schopností slávistických fanoušků z Tribuny sever.

Na některé domácí fanoušky to bylo moc.

„Špatný přístup k zápasu se vymstil. Je z toho historický debakl. Je dost času se z toho poučit. Každopádně až do finále poháru musí hrát znova všichni naplno, se všemi riziky. Z toho, co jsem viděl, se mi chtělo zvracet. Facku nedostali, dali si ji sami,“ napsal třeba Tomáš Vaida na sociální síti X s odkazem na vyjádření kapitána Sigmy Radima Breiteho, který po zápase mluvil o tom, že si Sigma dala sama facku.

Vaida asi v momentě, kdy svůj tweet psal, netušil, že si ho „najde“ trenér Olomouce. Tomáš Janotka mu odpověděl suše: „Tak snad si měl vedle sebe kýbl.“

Na to reagoval Tomáš Elbl, další olomoucký fanoušek: „Ale taak, úplně dobrý to nebylo, tak to se tak říká, ne? Obrazně řečeno. Dobře nám z toho není nikomu, tribuna červená, vyšlo jim všechno, prostě blbý, no. Ale makejte a třeba vyjde pohár.“

I v tomhle případě si olomoucký trenér našel čas na odpověď a tentokrát už měl pochopení: „Souhlasím s tebou,“ odepsal Janotka, který sám nebyl s hrou svého týmu proti Slavii vůbec spokojený.

„Zápas nám ukázal jak ne! Hráli jsme pravý opak toho, co nás do teď zdobilo. Obvykle jsme přímočaří, nabízíme se, je nás plné hřiště. Nyní jsme se pohybovali v prostorech, kde se to neslučuje s bezpečností, předváděli jsme jakési přehazovačky, a to si proti mužstvo s výborným napadáním, jako je Slavia, nemůžeme dovolit. Většina gólů pramenila z laciných ztrát nebo prohraných soubojů. Proto jsme si hned řekli, co nechceme hrát, že nezodpovědnost trpět nebudeme,“ řekl Janotka po zápase.

Související články

Podcast

Koubek musí z kola ven! V čem Česko na MS nejvíc selhalo?

Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.

Cesta do Ameriky

Zázrak z Atlantiku. Malé Kapverdy udělaly velký skok hned za Španělsko a jdou na Messiho

Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.

Kvíz

Kvíz: Nippon, Misr, Hrvatska. Znáte skutečná jména zemí z mistrovství světa?

Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?

Popup se zavře za 8s