Užij si MS naplno se Zajícem v Americe!

Tak snad si měl vedle sebe kýbl. Ligový trenér reagoval na nespokojeného fanouška

28. duben 2025
Sdílejte:
Sociální sítě někdy propojí fanoušky s fotbalovými profesionály. Známe to třeba z reakcí Jaroslava Tvrdíka nebo Ondřeje Kanii na sociální síti X. Teď je napodobil olomoucký trenér Tomáš Janotka.
Tomáš Janotka v akci.Foto: Ota Bartovský / Mafra / Profimedia

Olomoucká Sigma hraje výbornou sezonu. Pod trenérem Tomášem Janotkou omladila kádr, udělala ligové hvězdy z Jana Klimenta a Filipa Zorvana, dostala se do ligové top šestky a čeká ji finále domácího poháru se Spartou, které když vyhraje, tak se dostane v příštím roce do Evropy a bude tam mít jistou minimálně Konferenční ligu.

Sobotní zápas se Slavií ale Sigmě vůbec nevyšel a byla jen sparingpartnerem hostujícího týmu, který si v Olomouci definitivně zajistil mistrovský titul výhrou 5:0. Andrův stadion se navíc proměnil i v prezentaci schopností slávistických fanoušků z Tribuny sever.

Na některé domácí fanoušky to bylo moc.

„Špatný přístup k zápasu se vymstil. Je z toho historický debakl. Je dost času se z toho poučit. Každopádně až do finále poháru musí hrát znova všichni naplno, se všemi riziky. Z toho, co jsem viděl, se mi chtělo zvracet. Facku nedostali, dali si ji sami,“ napsal třeba Tomáš Vaida na sociální síti X s odkazem na vyjádření kapitána Sigmy Radima Breiteho, který po zápase mluvil o tom, že si Sigma dala sama facku.

Vaida asi v momentě, kdy svůj tweet psal, netušil, že si ho „najde“ trenér Olomouce. Tomáš Janotka mu odpověděl suše: „Tak snad si měl vedle sebe kýbl.“

Na to reagoval Tomáš Elbl, další olomoucký fanoušek: „Ale taak, úplně dobrý to nebylo, tak to se tak říká, ne? Obrazně řečeno. Dobře nám z toho není nikomu, tribuna červená, vyšlo jim všechno, prostě blbý, no. Ale makejte a třeba vyjde pohár.“

I v tomhle případě si olomoucký trenér našel čas na odpověď a tentokrát už měl pochopení: „Souhlasím s tebou,“ odepsal Janotka, který sám nebyl s hrou svého týmu proti Slavii vůbec spokojený.

„Zápas nám ukázal jak ne! Hráli jsme pravý opak toho, co nás do teď zdobilo. Obvykle jsme přímočaří, nabízíme se, je nás plné hřiště. Nyní jsme se pohybovali v prostorech, kde se to neslučuje s bezpečností, předváděli jsme jakési přehazovačky, a to si proti mužstvo s výborným napadáním, jako je Slavia, nemůžeme dovolit. Většina gólů pramenila z laciných ztrát nebo prohraných soubojů. Proto jsme si hned řekli, co nechceme hrát, že nezodpovědnost trpět nebudeme,“ řekl Janotka po zápase.

Související články

Video

Video: Ukradená penalta? Hlasujte, jestli rozhodčí pomohl Anglii po zákroku na plzeňského Adua

Zachránil Anglii VAR, který mlčel? Fotbalový svět se pře o to, jestli měla na MS Ghana v zápase proti Anglii kopat penaltu po hodně divokém skoku Ezriho Konsy při úniku plzeňského útočníka Prince Adua. Prohlédněte si sporný moment na videu a hlasujte v anketě.

Sázky

Zápas Švýcarska s Kanadou online: kde sledovat MS ve fotbale živě

Švýcaři i Kanaďané mají po dvou zápasech na kontě čtyři body, v závěrečném duelu skupiny B se tak utkají o první místo. Zatímco Javorovým listům stačí díky lepšímu skóre i remíza, Švýcarsko musí vyhrát. Jak zápas dopadne? Vsaďte si na něj a sledujte jej od 21:00 živě v online live streamu TV Tipsport.

Cesta do Ameriky

Chce to víc odvahy. Nastavení českého fotbalu se odráží do reprezentace, říká Hořava

České fotbalisty čeká ve čtvrtek ve tři hodiny ráno klíčový zápas ve skupině mistrovství světa s domácím Mexikem. Výkony národního týmu se nepozdávají ani bývalému reprezentantovi Tomáši Hořavovi. „Začíná to už v přípravce, děti se musí s míčem mazlit,“ tvrdí.

Popup se zavře za 8s