Odehrají v neděli Sparta a Slavia svoje zápasy? Tvrdík se pře s LFA

Aktualizováno
02. prosinec 2023
Sdílejte:
Čtyři z pěti zápasů sobotního programu fotbalové Fortuna ligy se odložily. Duel mezi Olomoucí a Slováckem pak připomínal spíš utkání Winter Classic. Odehrají se zítřejší zápasy pražských S? Přou se zástupci vedení klubů, LFA i fanoušci.
Víkendový program Fortuna ligy komplikuje počasí. Nastoupí ke svým zápasům Sparta a Slavia? Foto: Profimedia

Ze sobotních zápasů zbyl kvůli vydatnému sněžení jen jediný. Utkání Olomouce proti Slovácku si ale neužili diváci (na stadionu i u televize) ani hráči na hřišti. Opět se tak začala řešit otázka, jestli je program zápasů Fortuna ligy nastavený správně. Tenhle rébus se dnes rozhodně nerozlouskne, enormně se ale řeší, zda by k zítřejším zápasům v Pardubicích a ve Zlíně měly nastoupit Sparta a Slavia. Třetí zítřejší šlágr mezi Ostravou a Plzní se totiž už odložil.

Podle našich informací se na stadionech v Pardubicích i ve Zlíně usilovně pracuje na tom, aby obě utkání mohla proběhnout podle plánu. Otázkou je, jestli se zbytečně neriskuje zdraví hráčů. Roli samozřejmě sehraje i to, na kdy by se zápasy v nabitém programu obou pražských klubů odložily. Ve hře by vzhledem k počasí mohly být klidně i jarní termíny. Ale například dnešní odložený zápas mezi Jabloncem a Teplicemi je na programu už ve středu 6. prosince.

Bude se hrát?

K cestě do Zlína se v tomto počasí moc nechce týmu Slavie. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík dokonce v příspěvku na síti X uvedl, že sešívaní požádali LFA o odložení zápasu, avšak neúspěšně. To ale po chvíli dementoval ředitel komunikace a PR LFA Pavel Jahoda: „LFA žádnou oficiální žádost ze strany Slavie neobdržela. Zároveň je potřeba jasně říct, že LFA v posledních dnech kvůli počasí detailně a pečlivě sleduje dění na všech stadionech a Zlín není výjimkou. Současný stav hrací plochy je na Letné vyhovující k odehrání zápasu se Slavií a dle předpovědi počasí by se na tom nic měnit nemělo ani v neděli. Do startu utkání navíc zůstává více než den.“

Tvrdík následně znovu na platformě X kontroval tím, že vedení Slavie vše řešilo s vedením LFA telefonicky. „Schovávat se za to, že nepřišla v sobotu odpoledne oficiální žádost na brandovaném papíru, je absolutní vrchol dnešního dne. Vedení LFA potřebuje změnu a v únoru ji předložíme!“

Situaci komentoval i zástupce vysílatele Fortuna ligy. „Od rána komunikuji s LFA, nemáme žádný problém s odložením přenosů a maximálně vstřícně zařadíme náhradní termíny dle preferencí klubů a LFA. Pokud jde o zdraví hráčů či diváků, je lepší utkání odložit,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Jak tahle "zimní detektivka" dopadne se nejspíš dozvíme až během zítřka.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s