Drzá nabídka na Haalanda. Chceme ho na hostování, píše City soused ze sedmé ligy

15. listopad 2022
Sdílejte:
Ashton United láká Erlinga Haalanda na soutěžní fotbal během příštích šesti týdnů, kdy bude mistrovství světa. Dává to větší smysl, než kdyby hrál šest týdnů golf, píše klub.
Mám to vzít?Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Takhle se říká o pozornost.

Ashton United z Northern Premier League Premier Division, sedmé úrovně anglického fotbalu, poslal oficiální nabídku na hostování Erlinga Haalanda ze sousedního Manchesteru City.

Například britský The Guardian píše o „drzé“ nabídce. Jde o to, že Norsko se nekvalifikovalo na mistrovství světa v Kataru a klubový špičkový fotbal se po dobu turnaje zastaví.

V Ashtonu věří, že mohou útočníkovi nabídnout perfektní řešení, které mu pomůže udržet si zápasovou kondici.

„Prostě to dává smysl,“ uvedl manažer Robins Michael Clegg pro klubový web. „City nehrají a my chceme pomoci tím, že udržíme Erlinga fit. Dává to větší smysl, než kdyby hrál šest týdnů golf.“

„Myslíme si, že se nám bude skvěle hodit a opravdu dobře zapadne do dynamiky našeho týmu,“ dodal Clegg.

Ashton, který sídlí deset kilometrů od Etihad Stadium, je ve své divizi jedenáctý a v sobotu v Gainsborough prohrál 2:0 před 622 diváky.

Haaland po letním přestupu z Dortmundu do City za 51 milionů liber vstřelil 23 gólů v 18 zápasech v Premier League, dalších pět přidal ve čtyřech zápasech Ligy mistrů.

Pep Guardiola minulý týden řekl, že Haaland dostane nějaké volno, než se začátkem prosince vrátí k tréninku. Zástupci City zatím na nabídku svého souseda nereagovali.

Související články

Hašek prohrál spor se Spartou. Musí jí zaplatit téměř 2,5 milionu

Mezinárodní arbitráž definitivně vyřešila téměř tři roky trvající spor mezi Spartou a Martinem Haškem mladším. Ten dal výpověď neoprávněně.

Zprávy

Messi proti Maradonovi. Radost proti Mexiku ukazuje, že hraje o všechno

Argentinský kapitán Lionel Messi sice o víkendu svému týmu vystřelil šanci na přežití v turnaji, pokud se ale chce vyrovnat Maradonovi, musí v Kataru dovést Argentinu až na samotný vrchol.

MS Katar

Proč chybí Češi v Kataru? Šilhavého tým nemá jasný plán jako Dánsko nebo Wales

Češi se nedostali do Kataru i proto, že nemají pevné herní základy. Jaké jsou možnosti, když hrajete s jasně daným stylem, ukazují Dánsko a Wales. Tedy země s podobným potenciálem jako Česko, se kterými by se reprezentace měla porovnávat.

Taktika
Popup se zavře za 8s