Vykopněte do světa knihu FC. Třeba přes kartičky padlých dělníků

23. září 2022
Sdílejte:
Máme za sebou prvních pět let na hřišti a chceme to oslavit knihou. Potřebujeme s tím ale pomoct. Když to uděláte, získáte dárky, jaké jinde nedostanete. Můžete třeba vyrazit s hercem Janem Jiráněm na pivo nebo si pořídit krásné plakáty od Ilony Polanski. A jestli máte dobré srdce a dost peněz, tak pro vás máme něco speciálního...
Obálka nové knihy.Foto: Football Club

Football Club má pět let a při té příležitosti chceme vydat naši první knihu. V prvních dvaceti číslech (nově je venku už číslo 22, a je to pořádné číslo!) jsme přinesli řadu příběhů, cestopisů, rozhovorů, analýz i povídek z celého světa. Do knihy jsme vybrali ty nejlepší, zaktualizovali je o další vývoj a doplnili o nové texty, které se jinde neobjeví. To vše na 350 stranách v krásné grafické úpravě s ilustracemi od Ilony Polanski.

Bez vás ale celý projekt neutáhneme. Pokud byste společně s námi rádi na naši první pětiletku zavzpomínali a chtěli zjistit, jak vlastně některé příběhy dopadly, zvažte podporu naší knihy v kampani na Hithitu.

CHCI KNIHU

Kromě knihy samotné jsme připravili také celou řadu dalších odměn. Začíná to od hrnku nebo trika s logem FC a končí doživotním předplatným nebo generálním partnerstvím, se kterým v knize získáte celou jednu stranu pro sebe nebo vaši firmu. Můžete nás ale také vyzvat na opravdový fotbalový souboj, získat vstupenku na taktickou přednášku našeho experta Vojty Mrklase nebo si třeba vyzdobit pokojík limitovanou sérii plakátů s ilustracemi od Ilony Polanski. Můžete ale také vyrazit na pivo s hercem a naším podporovatelem Janem Jiráněm z Ypsilonky.

Extra upozornit pak chceme na projekt kartiček dělníků z Kataru, přes které nepodpoříte jen vznik naší knihy, ale rodiny lidí, kteří zemřeli při přípravě infrastruktury k letošnímu mistrovství světa. Většinou jde o dělníky z Nepálu. V nabídce odměn máme jediné v Česku dostupné vydání extrémně limitované série portrétů těchto dělníků ve stylu fotbalových kartiček – vše s posvěcením jejich rodin. Football Club je s nimi v kontaktu díky mediálnímu partnerství se švédským projektem Blankspot, který jejich příběhy medializuje. Téma je i součástí knihy. Příspěvek se rozdělí na třetiny rovným dílem mezi rodiny dělníků, Blankspot a knihu FC.

Ze všech darů i možných setkání se budeme těšit. Za každý příspěvek mockrát děkujeme!

O knížce

Kniha Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy je výběr nejlepších textů, které v našem čtvrtletníku za prvních pět let vyšly. Všechny jsme znovu prošli a zaktualizovali. V knize budou i zcela nové texty, které si jinde nepřečtete. Dohromady se můžete těšit na víc jak 350 stran v pevné vazbě a skvělé grafické úpravě s ilustracemi Ilony Polanski.

Ve čtyřech oddílech – Fotbalové osobnosti, Football Club na cestách, Fotbal a společnost a Bonusy – najdete rozhovory, cestopisy, analýzy, reportáže, povídky od předních českých i zahraničních autorů. Zkrátka pestrý výběr textů, které představují fotbal z nových úhlů a v netradičních souvislostech. Protože hvizdem rozhodčího v 90. minutě pro nás všechno teprve začíná.

Prosíme vás o podporu a slibujeme, že vydaná knížka i všechny nabízené odměny udělají velkou radost vám i vašim blízkým. Děkujeme.

Číslo 22

Byli jsme za Kloppem v Liverpoolu, za Trpišovským v Edenu a za Zemanem ve Foggii. K tomu jsme od znalců historie a Baníku dali do kupy sadu textů ke sto letům tohoto spícího obra. Naše číslo 22 (3/2022) je v top formě.

To chci vidět!

Kdo jsme

Magazín Football Club vznikl v roce 2017 jako projekt fotbalových nadšenců v čele s Karlem Häringem, Janem Kalibou a Guillaumem Narguetem. Chtěli psát o fotbale jinak. S odstupem, na který v obyčejných novinách není čas. Hlouběji, důkladněji a z více perspektiv. Nejen o sportu jako takovém, ale o všem, co s ním souvisí. O fotbalové kultuře. A nejen z českého pohledu, ale s rozhledem, který přinášejí četní zahraniční autoři.

Čtvrtletník vznikal po nocích, zakladatelé sami nadepisovali na štítky adresy předplatitelů, ale projekt rostl a rostl. Na konci loňského roku jsme se proto spojili s vydavatelstvím NextPage Media, pod jehož křídla patří magazíny Heroine, Finmag nebo finanční portál Peníze.cz. Propojení nám umožnilo spustit webový magazín Footballclub.cz (díky, že nás čtete) a jedinečné fotbalové podcasty. Proměnou ale prošel i časopis. Football Club má nový vzhled a artový nádech. Časopisu dominují ilustrace Ilony Polanski ze studia Tomski & Polanski.

Tím ale nekončíme. Další na řadě je kniha nejlepších fotbalových příběhů, kterou právě připravujeme. Budeme moc rádi, když přispějete na její vznik, aby mohla být po obsahové i formální stránce naprosto dokonalá.

CHCI KNÍŽKU

Související články

Bavil vás ten fotbal vůbec? Gecov o podnikání, šikaně i vytuněné fabii

Marcel Gecov byl vždy známý svou hyperaktivitou. Aplaus na stadionech ale vyměnil za byznys. A je to jízda, díky které nelituje, že už v 28 letech skončil s profesionálním fotbalem. Proč se vzdal pěkné a pravidelné výplaty v Polsku?

Rozhovor

Agresoři už zase kopou. Rusko hledá cestu na mistrovství světa

Zatímco Bělorusko v poklidu rozehrálo kvalifikaci na Euro 2024, Rusko se snaží vrátit do mezinárodního fotbalu asijskou cestou. To vše navzdory pokračující válce na Ukrajině.

Komentář

Bayern v panickém módu. Nagelsmannův vyhazov nedává smysl

Přišlo jako blesk z čistého nebe. Odvolání Juliana Nagelsmanna překvapilo celou fotbalovou Evropu. A ani s odstupem několika dnů pořád nedává smysl.

Komentář
Popup se zavře za 8s