Video: Parádní pohárový gól. Kaloč září v Kaiserslauternu

03. únor 2024
Sdílejte:
Český reprezentant do 21 let Filip Kaloč začal angažmá v druholigovém Kaiserslauternu stylově. Po premiérovém gólu ho bude čekat semifinále německého poháru.
Filip Kaloč v dresu Kaiserslauternu ve čtvrtfinále německého poháru proti Hertě Berlín.Foto: Profimedia

Možná největší zápas své dosavadní kariéry zažil český záložník Filip Kaloč, který se během zimní pauzy vydal na hostování z Baníku Ostrava do německého Kaiserslauternu. Právě v dresu rudých ďáblů zažil pohádkový večer, když přispěl gólem k vítězství svého klubu 3:1 nad Herthou Berlín ve čtvrtfinále německého poháru DFB. Na Olympijském stadionu sledovalo zápas dvou druholigových týmů přes 74 tisíc fanoušků.

Pro Kaloče to byl v dresu Kaiserslauternu ve třetím soutěžním zápase premiérový gól. Vždy ale odehrál celých 90 minut. Hostovačka z Ostravy se tak může šikovnému záložníkovi z Česka vyplatit. Druhá Bundesliga se totiž může pochlubit jedinečnou atmosférou a hráči jsou v ní navíc stále na očích prvoligových skautů. Cesta do velkého evropského fotbalu tak může být pro českého šikulu otevřená...

Související články

Kolik bodů stačí na postup? Historie říká, že je třeba porazit Turky

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Euro 2024
Aktualizováno

Proč máme ošklivější dresy než Albánie? A co nejvíc ovlivňuje byznys s fotbalovými trikoty?

Kdo má nejhezčí a nejošklivější dresy Eura? Jak dnes pracují kluby s designem dresů a dalšího merche? V čem se liší menší výrobci od obřích brandů? A proč se design a střih dresů za poslední tři dekády tolik proměnil? O tom jsme si povídali s novinářem Martinem Vaitem z iSport.cz a ředitelem yoursport Pavlem Hodkem.

Podcast

Velký taktický rozbor: Proč bylo Česko tak pasivní? A proč by měl jít do hry Jurásek za Douděru?

Čím Portugalci Česko překvapili? Kde měli hráče navíc? Jak na to reagoval trenérský tým Ivana Haška? Udělal dobře? A na čem se dá stavět proti Gruzii a Turecku a co se naopak musí změnit?

Taktika
Popup se zavře za 8s