Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Kopej jako Toni. I z kopaček může být sběratelský kousek

03. listopad 2023
Sdílejte:
Toni Kroos během své bohaté kariéry vyhrál vše, co se dalo. Na klubové úrovni mu nechybí tituly z Bundesligy, La Ligy ani Ligy mistrů. V reprezentačním dresu se stal mistrem světa v roce 2014. A to vše v jednom jediném modelu kopaček.
Toni Kroos a jeho kopačky.Foto: cristiano barni / Shutterstock

Říká se, že zvyk je železná košile, a německý špílmachr o tom ví své. Stejný model kopaček obouvá už téměř 10 let, ačkoli se technologie a design dál rychle vyvíjí. Toni Kroos se našel v modelu Adidas 11pro adipure 2, který byl představen na podzim roku 2013 právě před památným mistrovstvím světa v Brazílii v roce 2014. Na něm německá reprezentace získala titul poté, co v semifinále deklasovala domácí kanárky 7:1.

Adidas je Kroosův sportovní partner a v průběhu let pro něj vyráběl stále stejné kopačky na míru, přestože model 11pro adipure 2 už dávno nebyl oficiálně v prodeji.

Teď se německá společnost u příležitosti desetiletého výročí rozhodla vyrobit omezené množství tohoto legendárního páru a Kroos se tak dočkal pocty, kterou mnoho fotbalistů nezažilo.

V rámci limitované edice Adidas do prodeje poslal dvě varianty kopaček. V prvním případě se jednalo o věrné repliky Kroosova náčiní, včetně speciální podrážky a špuntů z ještě staršího modelu Adipure III z roku 2009 a tyto kopačky mají také německou vlajku na patě. K dispozici je navíc symbolicky pouze Kroosova velikost 8,5 a jde především o sběratelský kousek. Druhá varianta, cílená na hráče, se od první liší podrážkou, která je z aktuálního modelu Copa Pure, a také absencí vlajky.

Pořizovací cena na webu Adidasu byla 6499 korun a vzhledem k tomu, že obou variant se vyrobilo jen velmi malé množství (první údajně podle úniklého insiderského infa pouze 250 kusů), jde o extrémně vzácný sběratelský kousek, který už oficiální cestou neseženete. Nezbývá tak nic jiného, než se případně porozhlédnout po přeprodeji na portálech jako jsou např. eBay nebo StockX. Připravte se ale, že si případně sáhnete hlouběji do kapsy.


Tento text mohli jako první číst odběratelé newsletteru Přímák Football Clubu. Každou středu ho přihráváme přímo do vašich mailových schránek, pokud nám zanecháte kontakt v následujícím formuláři. Věnujeme se zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě. Přejeme příjemnou zábavu…

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s