E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Kdo tu nechal to taxi? Hlavně žádné hlouposti, říkal přitom trenér

19. leden 2024
Sdílejte:
U klubu jako je West Bromwich Albion se často nestává, aby plnil titulky předních britských novin. V únoru 2018 se jim to ale povedlo, když byla čtveřice hráčů Baggies obviněna z krádeže taxíku na tréninkovém kempu v Barceloně. Zní to bizarně, my víme, a ještě bizarnější je způsob, jakým k tomu došlo.
Jonny Evans a Gareth Barry v dresu West Bromu nedlouho poté, co si ve Španělsku půjčili taxík.Foto: Profimedia

Sezona 2017/18 se pro WBA nevyvíjela vůbec dobře, tým bojoval o záchranu, a tak se tehdejší kouč Alan Pardew rozhodl na odreagování zařadit tréninkový kemp v prosluněné Barceloně. Po zápase s Chelsea hráči společně s realizačním týmem v úterý vyrazili směr Španělsko, aby se ve středu hlásili na prvním tréninku. Po něm trenér Pardew oznámil volnou zábavu se slovy: „Hlavně žádné hlouposti!“ Stal se přesný opak.

Většina týmu večer zamířila do sportovního baru sledovat zápasy Ligy mistrů. Odtud po skončení vyrazili zpátky na hotel. Teda, ne úplně všichni. Jake Livermore, Jonny Evans, Gareth Barry a Boaz Myhill se rozhodli, že si cestu domů trochu zpestří. Čtveřici hříšníků nejspíš natolik vyhládlo, že řidiče společného taxíku požádali o zastávku v jednom z McDonaldů po cestě. Poprosili ho, jestli by jim jídlo z restaurace nepřinesl, a čekali v autě, protože se báli, že by je uvnitř někdo poznal.

Když jeden z okolních řidičů v mezičase začal troubit na protest proti tomu, že mu taxík blokuje cestu, hráče nenapadlo nic lepšího než auto přeparkovat. Nějak se jim při tom podařilo najet na rušnou dvouproudou silnici a na malér bylo zaděláno. Pro řidiče už se nevrátili a nečekaná zajížďka je dovedla zpět do hotelu až kolem půl šesté ráno.

Cestujte za sportem

Partnery článků o Premier League jsou sportovní cestovní kancelář FotbalTour a podcast Futbalový VAR.

Taxík byl rozzuřenému řidiči v pořádku vrácen o necelé tři hodiny později. Recepční v hotelu, kde byli hráči ubytováni, zavolala policii, protože venku stálo taxi bez dozoru. Ale ani to nezabránilo podání stížnosti na policii, která přijela vyslechnout členy týmu.

Pardewův asistent John Carver v reakci na to svolal improvizovanou schůzku mužstva, na které se přítomných zeptal, jestli náhodou někdo nemá něco, s čím by se ostatním chtěl svěřit. Čtveřice provinilců na nic nečekala a musela s pravdou ven.

Přestože případ vyšetřovala policie, vyvázli nakonec hráči bez většího trestu. Skandál ale ihned zveřejnil španělský i britský tisk a netrvalo dlouho a na veřejnost se dostala i jména hříšníků, i když měl klub původně v úmyslu identitu hráčů nezveřejňovat.

Samotná čtveřice krátce na to přišla s oficiálními omluvami. Kouč Pardew ani fanoušci pro ně ale příliš pochopení neměli. Pardew svou frustraci ukázal hned na čtvrteční tiskové konferenci, přesto se Evans i Barry objevili v následujícím zápase proti Southamptonu. Už během rozcvičky si ale vysloužili bučení domácích fanoušků. Zoufalou situaci West Bromu jen potvrdila následná prohra 1:2 právě se Saints a o tři měsíce později Baggies definitivně sestoupili z Premier League.

Partnery článků o Premier League jsou sportovní cestovní kancelář FotbalTour a podcast Futbalový VAR.

Cestujte za sportem

Tento text mohli jako první číst odběratelé newsletteru Přímák Football Clubu. Každou středu ho přihráváme přímo do vašich mailových schránek, pokud nám zanecháte kontakt v následujícím formuláři. Věnujeme se zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě. Přejeme příjemnou zábavu…

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s