Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Slávistické muzeum

V pětidílné sérii ze slávistického muzea jsme vám nabídli výseč z příběhů, které napsaly či dokonce ještě píší exponáty v této instituci. Je úplně jedno, komu fandíte. Návštěva muzea Slavie je jako vzrušující tobogán do víc jak stotřicetileté historie českého fotbalu a pořád přibývají nové zákruty. Nechte se zlákat k jeho návštěvě, nebudete litovat.

Zájezd do NDR jako odměna za titul. Ženský fotbal má v Česku hluboké kořeny

Ženský tým Slavie se stále nachází ve stínu toho mužského, stejně to ostatně platí v Česku pro ženský fotbal jako celek. Přitom se může pochlubit úspěchy i vlastními osobnostmi. Víc o tom vyprávějí exponáty ze slávistického muzea.

Pod kůží

Slavia už nebude, Bican půjde makat. Nastupují komunisti a Dynamo

Po převratu v roce 1948 vyráží nový komunistický režim do boje s profesionálním sportem rozhodnut nenechat kámen na kameni. Jednou z obětí tohoto procesu je i pražská Slavia, která postupně ztrácí stadion, jméno i dresy. Až s odstupem let se jí podaří navázat na zadupané dědictví a odrazit se k lepší budoucnosti.

Pod kůží

Bylo to jako vyhrát Ligu mistrů. A Slavii i Spartě se to povedlo

Středoevropský pohár i Pohár dobročinnosti u nás patřily ve své době k nejprestižnějším klubovým trofejím, přičemž slávistický příběh, který si při příležitosti nedávného 130letého výročí připomínáme, obohatily každá po svém. Proto se vyplatí se na ně pořádně podívat.

Pod kůží

Hrát za peníze? Vezmeme vás do doby, kdy byl profík zrádce

John W. Madden a František Plánička jsou dodnes vnímáni jako synonyma fotbalové Slavie. Díky jejich houževnatosti, skromnosti a pozitivnímu přístupu je lze vnímat také jako spoluzakladatele českého sportovního profesionalismu. I o tom nám vypráví předměty z jejich pozůstalosti.

Pod kůží

Slavia se Spartou v jednom dresu? Tenhle pohár dokazuje, že to šlo

V listopadu slaví SK Slavia Praha 130. let od založení. Proč se na kulaté výročí nepodívat z jiné perspektivy a nepřevyprávět slávistický příběh s pomocí exponátů v klubovém muzeu? První text je věnován dvěma slávistickým trofejím, které nejsou za velké výhry, ale o to víc vás překvapí.

Pod kůží
Popup se zavře za 8s