Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

28. květen 2024
Sdílejte:
Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.
Theodor Gebre Selassie na liberecké lavičce v roli sportovního ředitele.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Jak jsi došel k roli sportovního ředitele v Liberci?

Plynulým průběhem fotbalového života. Po konci kariéry jsem si vzal několik měsíců na odpočinek, ale zjistil jsem, že nejsem typ, který může nedělat nic a mít volný čas sám pro sebe. Říkal jsem si, že svým časem plýtvám, s rodinou jsem ho stejně mohl trávit jen přes prázdniny, pak jsou školy. Tak jsem naskočil zpátky do fotbalu – na přelomu let 2023 a 2024 jsme s panem Koukalem řešili sportovní stránku Slovanu. Během podzimu jsem si říkal, že to asi v aktuálním nastavení klubu nebude pro mě, ale už v té době jsem od Honzy Nezmara měl informace, že by mohlo dojít ke vstupu nového majoritního vlastníka do klubu.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.