Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Fotbalový víkend za pár korun? Máme tři tipy

06. září 2023
Sdílejte:
Milujete fotbal, ale nudí vás česká liga? Nevadí. Ani s omezeným rozpočtem si nemusíte odpírat špičkové zahraniční soutěže. Vstupenky vám sice zlevnit neumíme, ale poradit, jak za víkend plný fotbalu ušetřit, dokážeme.
Foto: eSky.cz

Pokud máte v plánu vyrazit na fotbalový víkend a chcete si užít špičkové fotbalové zápasy jako fanoušek, ale zároveň nechcete utrácet příliš mnoho peněz, máme pro vás tři tipy, jak co nejvíce ušetřit a zároveň si nepokazit zážitek.

Plánujte a hledejte slevy

Plánování je klíčem k úspoře peněz prakticky vždy. Čím dříve rezervujete letenky a ubytování, tím lépe. Nejlevněji letenky seženete několik měsíců předem. To samé platí i pro ubytování – čím dříve ho zajistíte, tím více cenově dostupnějších možností máte. Mějte také na paměti, že víkendové ceny mohou být vyšší, a proto je dobré být připravený.

Za letenky ušetříte nejsnáze, pokud je budete pořizovat na specializovaných webech. Nejlevnější letenky do Barcelony, Madridu nebo do Londýna snadno seženete na srovnávačích letenek. Práce s nimi je jednoduchá, a některé, jako například eSky.cz, dokonce umožňují odloženou platbu nebo platbu na splátky.

I vstupenky na fotbalové zápasy jsou často k dispozici online předem. Jejich nákupem přes internet nejen ušetříte čas, ale často i peníze. Sledujte oficiální webové stránky klubů a včas rezervujte svá místa. Za lepší cenu můžete dokonce získat vstupenky na místa s nejlepším výhledem.

Foto: eSky.cz

Šetřete na jídle, dopravě i ubytování

Když dorazíte do cílové destinace, uvažujte o využití místní veřejné dopravy namísto pronájmu auta. Veřejná doprava bývá často levnější a efektivnější způsob, jak se dostat na stadion nebo jak se vůbec pohybovat po městě. Navíc se vyhnete stresu z řízení v cizím prostředí a z hledání parkovacího místa.

Pokud plánujete využít místní dopravu, informujte se o možnostech levných jízdenek. Některá města nabízejí turistické karty, které vám umožní neomezené cestování městskou dopravou po určitou dobu. Taková karta může být velmi výhodná, pokud se hodláte v rámci víkendu často přesunovat.

I jídlo je neoddělitelnou součástí cestování, a pokud chcete ušetřit, zkuste místní kuchyni v menších podnicích a stáncích. Turisticky oblíbené restaurace na hlavních náměstích mívají často vyšší ceny. Využijte proto příležitost ochutnat tradiční pokrmy na trzích a v malých rodinných podnicích, kde jsou ceny obvykle příjemnější a kvalita jídla výborná.

Pokud cestujete s přáteli nebo rodinou, zvažte možnost společného ubytování v apartmánu nebo hostelu. Tyto typy ubytování bývají často cenově dostupnější než individuální pokoje v hotelích. Dobrou zprávou je, že s vyhledáváním levného ubytování také mohou pomoci kvalitní srovnávače letenek, například eSky.cz. Jejich služby totiž letenkami nekončí.

Foto: eSky.cz

Zvažte méně známé destinace

Mnoho fotbalových fanoušků se snaží navštívit velká evropská města, kde se hrají zápasy těch nejprestižnějších soutěží. To ovšem bývá drahé a náročné na rozpočet. Zkuste se zaměřit na méně známé destinace. Víte třeba, kolik hvězdných fotbalistů hraje fotbalové soutěže v Saúdské Arábii nebo ve Spojených Arabských Emirátech? Víkend v těchto destinacích může být plný nejen fotbalu, ale i opulentní exotiky. Jen zkuste polechtat internetový vyhledávač heslem letenka Dubaj.

S těmito třemi tipy můžete plánovat svůj fotbalový víkend tak, aby byl nejen nezapomenutelným zážitkem, ale také šetrným k vašemu rozpočtu. Takže si užijte fotbalovou atmosféru, ale zároveň ušetřete peníze na další dobrodružství!

Související články

Český sport jde s dobou a digitalizuje. Platformu EOS používá už 500 klubů

Přibývá sportovních klubů, které se při správě veškeré agendy spoléhají na moderní technologie a digitalizaci. Výjimkou není ani amatérský fotbal. Funkcionářům i členům oddílu totiž zbyde víc času na sport samotný.

Tiskové zprávy

Žádný návrat do Bayernu. Nagelsmann prodloužil u německého nároďáku

Julian Nagelsmann se po Euru do Bayernu nevrátí, jak se o tom v poslední době hojně spekulovalo. Místo toho šestatřicetiletý trenér prodloužil smlouvu jako kouč národního týmu. A to až do roku 2026, do příštího MS.

Cesta na Euro

Zlomí Kane prokletí? A má k triumfu v Lize mistrů blíž Mbappé, nebo Bellingham?

Liga mistrů během čtvrtfinálových bojů znovu ukázala své kouzlo. Je Bayern v menší krizi, než píší média? Bylo vystoupení Realu ostudou, nebo účel světil prostředky? A kdo má nejlíp nakročeno k celkovému triumfu? Vše o vrcholné fázi prestižní soutěže rozebírá nový díl FC podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s