Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Fotbalový víkend za pár korun? Máme tři tipy

06. září 2023
Sdílejte:
Milujete fotbal, ale nudí vás česká liga? Nevadí. Ani s omezeným rozpočtem si nemusíte odpírat špičkové zahraniční soutěže. Vstupenky vám sice zlevnit neumíme, ale poradit, jak za víkend plný fotbalu ušetřit, dokážeme.
Foto: eSky.cz

Pokud máte v plánu vyrazit na fotbalový víkend a chcete si užít špičkové fotbalové zápasy jako fanoušek, ale zároveň nechcete utrácet příliš mnoho peněz, máme pro vás tři tipy, jak co nejvíce ušetřit a zároveň si nepokazit zážitek.

Plánujte a hledejte slevy

Plánování je klíčem k úspoře peněz prakticky vždy. Čím dříve rezervujete letenky a ubytování, tím lépe. Nejlevněji letenky seženete několik měsíců předem. To samé platí i pro ubytování – čím dříve ho zajistíte, tím více cenově dostupnějších možností máte. Mějte také na paměti, že víkendové ceny mohou být vyšší, a proto je dobré být připravený.

Za letenky ušetříte nejsnáze, pokud je budete pořizovat na specializovaných webech. Nejlevnější letenky do Barcelony, Madridu nebo do Londýna snadno seženete na srovnávačích letenek. Práce s nimi je jednoduchá, a některé, jako například eSky.cz, dokonce umožňují odloženou platbu nebo platbu na splátky.

I vstupenky na fotbalové zápasy jsou často k dispozici online předem. Jejich nákupem přes internet nejen ušetříte čas, ale často i peníze. Sledujte oficiální webové stránky klubů a včas rezervujte svá místa. Za lepší cenu můžete dokonce získat vstupenky na místa s nejlepším výhledem.

Foto: eSky.cz

Šetřete na jídle, dopravě i ubytování

Když dorazíte do cílové destinace, uvažujte o využití místní veřejné dopravy namísto pronájmu auta. Veřejná doprava bývá často levnější a efektivnější způsob, jak se dostat na stadion nebo jak se vůbec pohybovat po městě. Navíc se vyhnete stresu z řízení v cizím prostředí a z hledání parkovacího místa.

Pokud plánujete využít místní dopravu, informujte se o možnostech levných jízdenek. Některá města nabízejí turistické karty, které vám umožní neomezené cestování městskou dopravou po určitou dobu. Taková karta může být velmi výhodná, pokud se hodláte v rámci víkendu často přesunovat.

I jídlo je neoddělitelnou součástí cestování, a pokud chcete ušetřit, zkuste místní kuchyni v menších podnicích a stáncích. Turisticky oblíbené restaurace na hlavních náměstích mívají často vyšší ceny. Využijte proto příležitost ochutnat tradiční pokrmy na trzích a v malých rodinných podnicích, kde jsou ceny obvykle příjemnější a kvalita jídla výborná.

Pokud cestujete s přáteli nebo rodinou, zvažte možnost společného ubytování v apartmánu nebo hostelu. Tyto typy ubytování bývají často cenově dostupnější než individuální pokoje v hotelích. Dobrou zprávou je, že s vyhledáváním levného ubytování také mohou pomoci kvalitní srovnávače letenek, například eSky.cz. Jejich služby totiž letenkami nekončí.

Foto: eSky.cz

Zvažte méně známé destinace

Mnoho fotbalových fanoušků se snaží navštívit velká evropská města, kde se hrají zápasy těch nejprestižnějších soutěží. To ovšem bývá drahé a náročné na rozpočet. Zkuste se zaměřit na méně známé destinace. Víte třeba, kolik hvězdných fotbalistů hraje fotbalové soutěže v Saúdské Arábii nebo ve Spojených Arabských Emirátech? Víkend v těchto destinacích může být plný nejen fotbalu, ale i opulentní exotiky. Jen zkuste polechtat internetový vyhledávač heslem letenka Dubaj.

S těmito třemi tipy můžete plánovat svůj fotbalový víkend tak, aby byl nejen nezapomenutelným zážitkem, ale také šetrným k vašemu rozpočtu. Takže si užijte fotbalovou atmosféru, ale zároveň ušetřete peníze na další dobrodružství!

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s