Oba kluby přihlásí své hráče do akce Pohybem pro paraple. Cíl je jednoduchý – posbírat co nejvíc naběhaných kilometrů a přispět tak na dobrou věc, z níž bude Centrum Paraple zajišťovat služby lidem, kteří ochrnuli vinou nemoci či úrazu.
„Dál platí, že máme společnou vůli český fotbal reformovat a posunovat směrem dopředu. Posunout atmosféru na českých stadionech směrem, který bychom si všichni přáli. Prostě fotbal = rodinný sport a současně nejpopulárnější sport. V posledním vzájemném utkání s Plzní se to povedlo, proběhl v duchu fair play, navíc ve skvělé kulise. Vážím si, že v naší společné aktivitě pokračujeme, že v sobotu pomůžeme Centru Paraple,“ říká Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie.
„Už minulý vzájemný zápas ukázal, že se i velcí rivalové dokáží spojit a pomoci dobré věci. Zároveň jsem byl rád, že se utkání odehrálo v duchu fair play a pravý boj se odehrával pouze na hřišti, nikoli mezi tábory fanoušků jako tomu bylo v minulosti. Věřím, že tomu tak bude i nyní v sobotu, a jsem rád, že jsme se opět dokázali domluvit na společné podpoře projektu, který si určitě zaslouží velkou pozornost,“ říká generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.
Sledovat tedy budeme, kolik toho oba týmy v sobotu na trávníku naběhají a přidat se k této aktivitě mohou i všichni ostatní fanoušci. Na výběr je kromě běhu i jízda na kole, chůze či kolečkové brusle a startovné do akce je 199 Kč. Kompletní informace naleznete na webu dobročinného projektu.
Stejně jako při předchozím duelu, který se nesl v duchu podpory nadace Donor a nejvyšší představitelé Slavie i Viktorie před ním navštívili společně Transplantační jednotku dětské hematologie a onkologie v pražském Motole, i tentokrát je cílem pomoci dobré věci a zároveň vyzvat fanoušky obou klubů, aby přispěli ke skvělé atmosféře na stadionu a vyvarovali se jakýchkoli excesů v hledišti i mimo něj.
„Vzájemný zápas má být oslavou fotbalu a jedním z vrcholů ligy, nikoli důvodem, proč se uchylovat k nadávkám a dalším excesům. Užijte si fotbal a přispějte k dobré atmosféře,“ vyzývají fanoušky Slavia i Viktorka.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
