Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Módemani. Tipy pro české kouče, jak zabít nudu na lavičkách

17. srpen 2023
Sdílejte:
Každý týden miliony fanoušků čekají, jakým rozestavením se pokusí zaskočit soupeře. A taky, jak u toho budou vypadat. Trenéři pobíhají kolem laviček s kšiltovkou, v obleku, ale i v teplákovce z devadesátek.
Julian Nagelsmann to neumí jen s míčem.Foto: katatonia82 / Shutterstock

Nuda v Česku

Od dob Andrey Stramaccioniho, který měl výmluvnou přezdívku Štramák, to je v našem rybníčku zase ten klasický šedivý průměr. Pokud se podíváme na lodivody pražských S, Jindra Trpišovský nejspíš už nikdy nesundá svoji kšiltovku a Brian Priske představuje průměrnou eleganci, tedy kalhoty, košile, svetřík. Obecně je to u nás ale nuda. Prim hrají týmové teplákovky a upnuté bundy či mikiny, které na tělech typu Pavla Horvátha nevypadají hezky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Diego Simeone

Jestli má mezi trenéry někdo svůj styl, tak to je Diego. Žádné velké vymýšlení, prostě all black. Černá je univerzální, sluší každému a není třeba si lámat hlavu s čím a jak kombinovat. Simeone bez perfektního černého obleku, to si už málokdo dokáže představit.

Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Siniša Mihajlović

Skvělý manažer a absolutní bojovník. Nebál se kombinovat, nosil skvělé šály a čepice. Proslul také svojí sbírkou tenisek, včetně mnoha raritních jako například Air Jordan 1 Retro High Off-White. Další stylové kousky v jeho podání už bohužel u postranní čáry neuvidíme. Siniša v prosinci 2022 podlehl rakovině.

Foto: Raffaele Conti 88 / Shutterstock

Scott Parker

Mladý lodivod, který naposledy vedl Bruggy, za sebou nemá velké trenérské úspěchy (v Belgii ho vyhodili po 67 dnech), a tak stále nemůžeme zodpovědět otázku, jestli na lavičce jen dobře vypadá, nebo i dobře koučuje. Jeho kombinace anglického a italského stylu jsou však bez debat skvělé. Schválně si pár jeho outfitů vyhledejte, ať si uděláte představu, co znamená být oblečen elegantně, ale zároveň volnočasově a pohodlně.

Foto: Cosmin Iftode / Shutterstock

Julian Nagelsmann

Další z velmi mladých trenérů, který představuje přesný opak starší „teplákové generace“. U lavičky ho můžete vidět v krátkých chinos kalhotách, v péřové vestě, v obyčejné týmové bundě, ale i v třídílném obleku s kravatou. Vždy upravený a sladěný. Prostě německá elegance se vším všudy.

Foto: Vitalii Vitleo / Shutterstock

Tento text vznikl ve spolupráci se společností Le Premier. K objednávce obleku na míru je nyní košile v hodnotě 3190 Kč zdarma! Rezervujte si schůzku na www.lepremier.cz/rezervace a zadejte kód SK2023S.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s