Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Módemani. Tipy pro české kouče, jak zabít nudu na lavičkách

17. srpen 2023
Sdílejte:
Každý týden miliony fanoušků čekají, jakým rozestavením se pokusí zaskočit soupeře. A taky, jak u toho budou vypadat. Trenéři pobíhají kolem laviček s kšiltovkou, v obleku, ale i v teplákovce z devadesátek.
Julian Nagelsmann to neumí jen s míčem.Foto: katatonia82 / Shutterstock

Nuda v Česku

Od dob Andrey Stramaccioniho, který měl výmluvnou přezdívku Štramák, to je v našem rybníčku zase ten klasický šedivý průměr. Pokud se podíváme na lodivody pražských S, Jindra Trpišovský nejspíš už nikdy nesundá svoji kšiltovku a Brian Priske představuje průměrnou eleganci, tedy kalhoty, košile, svetřík. Obecně je to u nás ale nuda. Prim hrají týmové teplákovky a upnuté bundy či mikiny, které na tělech typu Pavla Horvátha nevypadají hezky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Diego Simeone

Jestli má mezi trenéry někdo svůj styl, tak to je Diego. Žádné velké vymýšlení, prostě all black. Černá je univerzální, sluší každému a není třeba si lámat hlavu s čím a jak kombinovat. Simeone bez perfektního černého obleku, to si už málokdo dokáže představit.

Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Siniša Mihajlović

Skvělý manažer a absolutní bojovník. Nebál se kombinovat, nosil skvělé šály a čepice. Proslul také svojí sbírkou tenisek, včetně mnoha raritních jako například Air Jordan 1 Retro High Off-White. Další stylové kousky v jeho podání už bohužel u postranní čáry neuvidíme. Siniša v prosinci 2022 podlehl rakovině.

Foto: Raffaele Conti 88 / Shutterstock

Scott Parker

Mladý lodivod, který naposledy vedl Bruggy, za sebou nemá velké trenérské úspěchy (v Belgii ho vyhodili po 67 dnech), a tak stále nemůžeme zodpovědět otázku, jestli na lavičce jen dobře vypadá, nebo i dobře koučuje. Jeho kombinace anglického a italského stylu jsou však bez debat skvělé. Schválně si pár jeho outfitů vyhledejte, ať si uděláte představu, co znamená být oblečen elegantně, ale zároveň volnočasově a pohodlně.

Foto: Cosmin Iftode / Shutterstock

Julian Nagelsmann

Další z velmi mladých trenérů, který představuje přesný opak starší „teplákové generace“. U lavičky ho můžete vidět v krátkých chinos kalhotách, v péřové vestě, v obyčejné týmové bundě, ale i v třídílném obleku s kravatou. Vždy upravený a sladěný. Prostě německá elegance se vším všudy.

Foto: Vitalii Vitleo / Shutterstock

Tento text vznikl ve spolupráci se společností Le Premier. K objednávce obleku na míru je nyní košile v hodnotě 3190 Kč zdarma! Rezervujte si schůzku na www.lepremier.cz/rezervace a zadejte kód SK2023S.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s