Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Glosář Luďka Mádla: Ligová inventura, ďábel snad nohu z plynu nestáhne

18. březen 2024
Sdílejte:
Nejen boj o titul. Sledujme i honičku o čtvrté místo, snahu klokanů vše ještě spravit nebo odmítání Černého Petra. A uhodnete skokana roku?
Kdo zvládne líp přetahovanou o Evropu?Foto: Profimedia

Liga s nadstavbou se hraje v zásadě na 30 + 5 kol. Už 25 z nich máme nyní za sebou. Zbývají tedy už jen dvě pětizápasové sady utkání. Ve finiši základní části se týmy rozdělí do tří nadstavbových skupin, v nichž se rozhodne o konečném pořadí, o titulu, pohárových účastech, vyprofilování dvou týmů pro baráž. A určení jednoho, který propadne sestupovému peklu.

Aktuální reprezentační pauza coby poslední příležitost k nadechnutí se před blížícím se velkým finále budiž pro nás vhodnou příležitostí provést teď menší předběžnou inventuru.

Kdo se oproti minulé sezoně nejvíc zhoršil? A kdo si zatím uhrál nejvíc nad plán? Na které klíčové souboje se v závěru základní části zaměřit? Kdo útočí na Evropu a jak do toho promluví Mol Cup? Proč může o záchraně či sestupu rozhodovat doslova každý gól a jakou bilanci svých vzájemných utkání si zatím do ligového finiše připravily ty nejnamočenější týmy? I tyto otázky se v dnešním Glosáři pokusíme zodpovědět.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.